Vítejte » Zprávy » 3 věci, které můžete dělat na zahradě v srpnu!

3 věci, které můžete dělat na zahradě v srpnu!

Naučte se v srpnu pečovat o zahradu pomocí našich 3 jednoduchých rad: pravidelně zalévejte, dávejte pozor na škůdce a hnojte rostliny!

Srpen je pro zahrádkáře důležitý měsíc: je čas sklízet úrodu, hnojit a připravovat se na podzim. Naštěstí nemusíte být zahradnickými experty, abyste mohli využívat výhod tohoto období.

V tomto článku vám poskytneme 3 zahradnické tipy, které můžete uplatnit v praxi, abyste se o svou zahradu mohli starat i v srpnu.

Příprava zahrady na podzim

Podzim je ideálním obdobím pro přípravu zahrady na konec letní sezóny. Příprava zahrnuje dobrou péči o rostliny, zeleninovou zahradu a květiny. Je důležité pravidelně zalévat jednotlivé rostliny na zahradě, aby vydržely nižší teploty a vlhčí počasí.

Je také vhodné používat přírodní hnojiva, která posílí jejich kořeny a umožní jim vytvářet více květů nebo plodů. V zeleninové zahradě můžete odstranit plevel a zkypřit půdu kolem rostlin, aby byly během podzimu dobře vyživovány.

U květin můžete vysadit cibuloviny, které vykvetou na jaře příštího roku, a odstranit ty, které uschly. V neposlední řadě je dobré ořezat odumřelé větve stromů a keřů, aby se po zvýšení teplot mohly lépe zotavit.

Zalévejte a hnojte rostliny

Pro přípravu zahrady na podzim je důležité rostliny pravidelně zalévat a hnojit. Chladnější teploty a vydatnější srážky znamenají, že je potřeba více vody. Je proto nutné zvýšit četnost zalévání a dodat rostlinám živiny. K tomu můžete zvolit přírodní hnojivo, jako je kompost nebo vermikompost, které snadno seženete v zahradních centrech. Můžete si také vyrobit vlastní hnojiva z přírodních produktů.

Pečujte o zeleninovou zahradu a květiny

Pokud chcete, aby se vaše květiny a zeleninová zahrada těšily z nadcházejících měsíců, je nezbytné o ně pečovat. V první řadě doporučujeme prořezat rostliny a keře, které se příliš rozvětvily. Jakmile to provedete, je čas začít s úklidem zeleniny a rostlin. Odstraňte všechny poškozené nebo zažloutlé listy, případně opadané plody, které by mohly být zdrojem chorob.

Je také vhodné vyčistit nářadí používané během sezóny, jako jsou nůžky, motyky a hrábě. Abyste odstranili všechny stopy vlhkosti a zabránili vzniku rzi, je důležité je po každém použití důkladně vysušit.

Na závěr doporučujeme, abyste :

  • Chránit mladé rostliny vrstvou mulče;
  • Mulčovat půdu, aby se v ní udržela vlhkost;
  • Květiny na zimu přikrýt;
  • Čistit jezírka a fontány;
  • přivézt některé rostliny citlivé na chlad.

Podzimní péče o zahradu ji udrží krásnou a produktivní po celou zimu.

Zpracujte půdu a odstraňte plevel

Přípravu zahrady na podzim můžete dokončit zpracováním půdy a odplevelením. V tomto období se půda lépe zpracovává a má větší schopnost zadržovat vodu. Půdu je proto třeba přeházet rýčem nebo kypřičem, aby se zlepšila její struktura.

Tím se také usnadní vývoj kořenů nových rostlin a podpoří jejich růst. V neposlední řadě je důležité zahradu pravidelně plevelit a odstraňovat plevel, který může na rostlinách parazitovat a bránit cirkulaci živin.

A pokud plevel přetrvává, můžete použít speciální přípravek na hubení plevele a pečlivě jej odstranit. Přestože se doporučuje mulčování, aby se zabránilo výskytu plevele, pomáhá také udržovat půdu chladnou a zlepšuje zadržování vlhkosti. Proto je důležité mulčovat každou sezónu, aby byla zahrada zdravá a dobře udržovaná.

Léto je ideálním obdobím pro péči o zahradu. V srpnu můžete rostliny zbavit plevele, zalévat a prořezávat, abyste z nich vytěžili co nejvíce. Můžete si tak užívat výhod své zahrady a udržovat ji ve špičkové kondici.

mm
O autorze, Daniel
S Udrzitelnyzivot se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.