Vítejte » Zprávy » 3 způsoby zalévání rostlin na dovolené nebo o víkendu mimo domov.

3 způsoby zalévání rostlin na dovolené nebo o víkendu mimo domov.

Chystáte se na dovolenou nebo na víkend a nevíte, jak zalévat rostliny? Objevte 3 jednoduché a účinné metody zalévání rostlin na cestách, které závisí na velikosti vaší zahrady.

V tomto článku vám ukážeme tři způsoby, jak efektivně zalévat rostliny v době vaší nepřítomnosti. Podíváme se na to, jak používat láhve s vodou, misku naplněnou vodou a automatický zavlažovač, aby byla vaše zahrada zdravá.

Čtěte tedy dál a zjistěte, jak se starat o rostliny, když jste pryč!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Semena.cz (@semena.cz)

Používejte automatický zavlažovací systém

Zalévání rostlin je důležitou součástí jejich zdraví a růstu. Automatický zavlažovací systém vám pomůže udržet správnou úroveň vlhkosti pro vaše rostliny bez větších potíží. Tyto systémy kontrolují zavlažování a upravují ho podle povětrnostních podmínek. Lze je naprogramovat tak, aby se aktivovaly v určitou dobu, což usnadňuje jejich používání a zkracuje čas, který strávíte ručním zaléváním.

Tyto systémy navíc mohou být navrženy tak, aby fungovaly s různými zdroji vody, včetně nádrží, cisteren nebo dokonce obecních vodovodů. Automatický zavlažovací systém může být praktickým a efektivním řešením pro zavlažování vaší zahrady.

Vysaďte rostliny do nádob s nádržemi na vodu

Kontejnery s vodními nádržemi jsou velmi praktickou alternativní metodou zavlažování pro začínající zahrádkáře. Jsou navrženy tak, aby udržovaly konstantní hladinu vody, a nabízejí levné a snadno použitelné řešení pro zalévání rostlin. Nádoby jsou k dispozici v různých velikostech a tvarech, takže jsou ideální volbou pro malé prostory i velké zahrady.

Jsou také nenáročné na údržbu, takže nemusíte neustále dohlížet na zalévání, protože zásoba vody udržuje vlhkost, kterou rostliny potřebují. Navíc zabraňují plýtvání vodou, protože se voda neodpařuje tak rychle, jako kdyby byla pokropena na povrchu. Tato metoda je proto velmi účinná při zajišťování optimálního zavlažování a zároveň minimalizuje plýtvání.

Požádejte přítele nebo souseda, aby se postaral o vaši zahradu.

Pokud nemáte na péči o zahradu čas nebo znalosti, je vhodným řešením požádat o ni někoho jiného. Můžete si vybrat kamaráda nebo souseda, podle toho, co vám vyhovuje. Jen se ujistěte, že osoba, kterou si vyberete, má dostatek času a nadšení pro péči o vaši zahradu.

Obecně platí, že je dobré s touto osobou sepsat písemnou smlouvu, ve které budou jasně definovány úkoly, které má vykonat, a termíny, které má dodržet. Do tohoto dokumentu můžete zahrnout také informace o typu výrobků nebo nástrojů, které budou použity, o ceně poskytovaných výrobků a služeb a o výši odměny.

Zde jsou některé z úkolů, které by pro vás mohl udělat váš přítel nebo soused:

  • Odplevelení
  • Prořezávání rostlin
  • Hnojení
  • Pravidelné zalévání
  • Ochrana proti škůdcům a chorobám

Váš přítel nebo soused vám také může pomoci s výsadbou nových rostlin a úpravou zahrady, aby byla krásnější a funkčnější. Navíc, pokud nemáte čas nebo rozpočet na nákup hnojiv nebo specializovaného nářadí, může vám pomoci i s tím.

Používejte alternativní metody zavlažování

Alternativní způsoby zalévání mohou pomoci snížit spotřebu vody a přitom rostliny stále zalévat. Můžete například použít černou plastovou fólii k zachycení vlhkosti a zavlažovat difuzně. Doporučuje se také odplevelovat a mulčovat půdu, aby se snížily ztráty vody.

Můžete také použít kapkové systémy, které dodávají ke kořenům rostlin kontrolované a přesné množství vody, což je velmi účinné. Navíc můžete k zavlažování rostlin sbírat dešťovou vodu, což je nejen úsporné, ale také šetrné k životnímu prostředí. V neposlední řadě můžete vytvořit i vodní zahradu, která může být alternativním zdrojem vody pro rostliny.

Pokud přijmete správná preventivní opatření a použijete 3 navrhované metody, můžete si užít dovolenou nebo víkend bez obav o stav svých rostlin. Můžete si být jisti, že vaše rostliny budou během vaší nepřítomnosti dostatečně zalévány. Po návratu bude vaše zahrada vypadat ještě lépe!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.