Technologie

45 vyhledávání přes vyhledávač Ecosia zasadí strom

Představit si dnešní internet bez vyhledávače je zcela nemožné. Ostatně jen Google každou sekundu zpracuje přes 40 tisíc dotazů. Zajímavý vyhledávač Ecosia využívající technologie Microsoft Bing transformuje vyhledávání uskutečněná na jeho stránkách na stromy. Jak to funguje a jak se můžete zapojit?

Když se vyhledávání mění v semínka

Internetový vyhledávač Ecosia je transparentní a zelený projekt (jeho servery jedou 100% z obnovitelných zdrojů energie), který funguje nejen jako klasický vyhledávač, ale také jako uživatelsky přívětivá cesta k výsadbě nových stromů v rozvojových zemích. Nemusíte nikam posílat peníze, nemusíte se registrovat, nemusíte poskytovat vaše osobní údaje. Stačí, když budete Ecosia používat. Následující obrázek zjednodušeně ukazuje, jak to funguje.

Jednoduché počty

A jak Ecosia vydělává peníze? Příjmy do projektu přináší internetová reklama. Nejvíce vydělávají lukrativní dotazy týkající se například bankovnictví, půjček či solárních panelů, hůře jsou na tom koníčky a dotazy týkající se kultury. Provozovatelé spočítali, že v průměru mají z každého hledání 0,5 eurocentu. Zasazeí jednoho stromu stojí 0,22 eur. Výsledkem je, že je třeba 45 vyhledávání na to, aby se zasadil nový strom.

Proč zrovna stromy?

Ecosia si vybrala stromy nejen kvůli jejich schopnosti vázat antropogenní oxid uhličitý, ale také kvůli jejich schopnosti revitalizovat komunity. Výsadba pomáhá ženám, chudým obyvatelům a oblastem, kde je těžké najít práci. V neposlední řadě stromy pomáhají vytvářet prostředí pro život zvířat.

Mezi projekty, které Ecosia již sponzorovala, patří výsadba stromů v Ghaně či Senegalu. V době psaní tohoto článku pomohl vyhledávač zasadit více než 57 milionů stromů!

zdroj: techcrunch.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu