Aktuality Móda a krása

ArtZóna uvádí sérii Pod podšívkou o udržitelnosti v módě

Z čeho se vyrábí polyester, kolik vody se spotřebuje při výrobě jednoho kilogramu bavlny a jak ve skutečnosti funguje recyklace oblečení? Odpovědi nejen na tyto otázky přináší nová série Pod podšívkou.

Šokující skutečnosti o oděvním průmyslu

Česká televize v rámci ArtZóny přináší velmi zajímavou sérii, která je vstupenkou do zákulisí oděvního průmyslu, fast fashion a udržitelnosti v módě. V sérii šesti videí velmi zajímavě hovoří Štěpánka Pivcová, absolventka oděvního návrhářství na pražské VŠUP a módního designu na Utrecht School of the Arts. Ta pracovala například jako šéfdesignérka značek Pietro Filipi nebo Horsefeathers. Aktuálně má vlastní značku The May Studio a zároveň se zabývá dlouhodobou udržitelností v módě. Pokud se chcete na Pod pokličkou podívat, máte možnost tak učinit zdarma online. Odkazy na jednotlivé díly máte v seznamu.

Seznam dílů Pod podšívkou

1. díl: Udržitelnost v módě
2. díl: Recyklace oblečení. Je vůbec možná?
3. díl: Proč triko nemůže stát 99 Kč?
4. díl: Jedovatá voda
5. díl: Látky, látky, látky
6. díl: Kolik oblečení opravdu potřebujeme?

Podpoříte příště lokálního designera?

Chválím skvělou a snadno stravitelnou formu celé série. Štěpánka vždy v několika minutách odprezentuje ty nejdůležitější informace, vše je navíc doplněno o ilustrační záběry z archivu Greenpeace nebo záběry z dokument CBC News How fast fashion adds to the worlds clothing waste problem, který také stojí za zhlédnutí. Přidávám ho rovnou sem. Třeba dokáže někomu vnuknout myšlenku, že příští nákup oblečení by měl proběhnout jinde než v klasickém řetězci s fast fashion.

zdroj: ART zóna České televize

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu