Cestování

Azorské ostrovy se mohou pochlubit novým eko rezortem

Hledáte letní dovolenou v ekologickém stylu? Seznamte se s Lava Homes, novým ekologickým rezortem na ostrově Pico, který je druhým největším ostrovem Azorského souostroví.

Využívání obnovitelných zdrojů energie

Rezort se chlubí výhledem na moře. Byl navržen portugalskou architektonickou firmou Diogo Mega Architects. Ta vsadila na udržitelné principy, využívání obnovitelných zdrojů energie a materiály z místních zdrojů. Lava Homes jsou umístěny na strmém svahu podél severního pobřeží ostrova Pico. Architekti se snažili celý rezort přirozeně zasadit do krajiny tak, aby co nejméně narušil ráz okolí. Všechny jednotky jsou vybaveny fotovoltaickými panely, chlazení zařizuje přirozená cirkulace vzduchu.

Pro milovníky přírody i jógy

Lava Homes nabízí tři typy vil. Víceúčelové centrum se skleněnými stěnami s místností na jógu, zasedacími prostory, restaurací a barem slouží všem hostům. Vše bylo postaveo z místních materiálů včetě kamene a dřeva. V rezortu zachycují dešťovou vodu na zavlažování zahrad, ve kterých jsou zasazey místní květiny, keře a stromy. Lava Homes jsou zkrátka skutečně velmi dobrým příkladem toho, jak může vypadat kombinace ekologického přístupu, udržitelnosti a luxusu.

zdroj: inhabitat.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu