Domácnost

Buďte na Vánoce včas připraveni. Nezapomeňte také na bytové doplňky

Pomalu se blíží nejhezčí čas roku – Vánoce. Je to období, kdy se scházejí rodiny, pospolu tráví svůj volný čas u dobrého jídla. K domácí pohodě ale patří také uklizený byt a vhodně zvolené bytové doplňky, které k vánočnímu období patří. Co takhle si pořídit hezké závěsy, ubrus nebo ubrousky s tématikou těchto svátků?

Šikovná švadlenka si doplňky vyrobí sama

Šití na šicím stroji se stalo oblíbenou volnočasovou zábavou mnohých žen, které rády tvoří. U toho si zároveň odpočinou, přestože je šití docela namáhavé. Jenže se při tom věnují tomu, co je baví. Tam se nějaká větší práce moc nepočítá, protože ji člověk dělá s radostí jako svůj koníček. Domácí švadlenky mají pak tu výhodu, že některé vánoční dárky mohou svým blízkým ušít samy– hračky pro děti, oblečení pro ně i pro dospělé. A vytvořit lze i bytové doplňky, kterými je možné domácnost vyzdobit.

Ideálním základem jsou bavlněné látky

Pro výrobu bytového textilu se nejvíce hodí bavlněné látky s vánočními motivy, které je možné zakoupit v textilních galanteriích. Obvykle bývají v odstínech zelené a červené barvy, jež jsou typické vánoční. Z nich je možné různými kombinacemi látek vytvořit zajímavé dekorace do bytu. Určitě se zde uplatní fantazie a tvořivost i osobní vkus. Klidně se nechejte inspirovat nápady, které najdete v časopisech nebo na internetu. Ty jsou bohatými zdroji.

V hlavní roli minky

Velmi dobře se šije pro malé děti. Ostatně právě v této době hodně žen se šitím začíná. Jsou na rodičovské dovolené, a i když času nazbyt nemají, tak k šicímu stroji si rády sednou. Oblíbeným materiálem pro výrobu dětského oblečení a doplňků je měkoučké minky. Hodí se na zavinovačky, povlaky na polštáře i na deky, do kterých se děti zabalí třeba po večerní koupeli, aby mohly sledovat svoji oblíbenou pohádku na dobrou noc. 

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Sdílejte článek:
Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu