Aktuality

Den dětí je tu. Máme pro vás tipy jak ho strávit ekologicky a zábavně. Pozvánka

První červen patří tradičně dětem. Možností, jak ho můžeme se svými ratolestmi oslavit, se nabízí nespočet – od návštěvy akvaparku přes účast na dětském soutěžním dni až po rodinný výlet. My vám přinášíme několik tipů, jak tento den strávit s dětmi zábavně a zároveň společně navázat bližší vztah k přírodě kolem nás.

Ekopark Liberec

Tenhle volnočasový ekopark v centru Liberce nabízí na svých 10 000 m2 nespočet přírodních herních prvků a aktivit, které představují přírodu a její zákonitosti zábavnou a kreativní formou. Můžete si vyzkoušet stezku pro chůzi naboso, trávošlap či blátivý chodníček, uvařit v blátivé kuchyni nebo prozkoumat čapí hnízdo z větví, nechybí pochopitelně ani vodní hrátky a kavárna v korunách stromů. Samozřejmostí jsou také tvořivé dílničky a možnost kontaktu se zvířaty.

Přírodovědné muzeum Semenec Týn nad Vltavou

Parkově upravený areál s vyhlídkou na údolí Lužnice a Vltavy umožňuje dětem interaktivně zkoumat a poznávat přírodu i přírodovědné sbírky pod širým nebem. Sundejte si boty vyrazte poslepu na stezku naboso, ztraťte se v lesním bludišti, válejte sudy nebo  se vydejte na cestu do dávné historie – stezka do pravěku vás zavede na paleonaleziště, kde můžete odkrýt prehistorické nálezy, poskládat kostru mamuta nebo si odlít trilobita. Pro malé i velké milovníky vody je připraveno vodní hřiště s půdní laboratoří. Odhalit můžete i tajemství výroby medu. Tohle všechno se odehrává přímo ve sbírkách muzea pod širým nebem; jde o sbírku světových druhů borovic, arboretum cizokrajných dřevin, rozárium, 14 různých typů lesa i uměle vytvořený modelu říčního toku, kde můžete pozorovat různorodost porostu na jednotlivých říčních úsecích.

Vodní dům Hulice

Kousek za Vlašimí leží v okolí Želivky přírodně vzdělávací středisko pro děti Vodní dům, které provozuje Svaz ochránců přírody z Vlašimi. Co v něm všechno zažijete? Čekají na vás nejen plující ryby, ale pomocí mikroskopů a zvětšených modelů budete moci pozorovat i mikrosvět, který se nachází pod hladinou. Ve venkovní expozici ožívají hlasy žab a ptáků a můžete také vyrazit na naučnou stezku. Děti milují vodu, a tak si nepochybně užijí čas v atriu ve Vodním domě, kde jsou pro ně připraveny vodní hrátky.

Lesní zážitkový park Dolní Morava

Jde o zážitkový park uprostřed lesa, kde si děti mohou vyhrát v lesních domečcích, z nichž každý nabízí jiný druh zábavy. V Herně mohou děti experimentovat s nástroji a vyzkoušet si řadu interaktivních her, v Chýši se bude líbit dětským kutilům, řemeslníkům a kuchařům. Starší děti, které zajímá jak přežít v přírodě, pak nejspíš zaujme Úkryt v divočině. Odvážlivci, kteří se vydají po lanovém mostě a šplhacím tunelu do nejvyššího domečku, si pak mohou vychutnat jízdu dolů obřím tobogánem. Zábavu si děti užijí i na závěsných chodnících, létajících lijanách a pařezových cestách.
foto: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu