Společnost

Dokument Oceán z plastu ukazuje, co všechno dokáže plastový odpad a proč devastuje naše oceány. Filmový tip

Problematika plastového odpadu je vážné a hodně diskutované téma. Tvůrci dokumentárního filmu A Plastic Ocean (Oceán plastů) se vydávají na i pod povrch oceánů, aby odhalili, jak velký problém plasty pro naše oceány skutečně představují. 

Tvůrci

Novinář Craig Leeson původně hledal těžko zachytitelného plejtváka obrovského. Místo toho však narazil v odlehlých místech oceánů, kde by to nikdo nečekal, na ohromné množství plastového odpadu. Rozhodl se tak, že tuhle smutnou pravdu o našem přístupu k životnímu prostředí prozkoumá detailněji a podělí se o ní se světem. Spojil se s týmem vědců a výzkumníků a také mistryní světa v potápění Tanyou Street a společně se vydali prozkoumat dvacet oceánských lokalit po celém světě. Jejich zjištění jsou alarmující a díky skvělému zpracování do dokumentárního filmu se s nimi můžou seznámit lidi na celém světě.

Alarmující svědectví

Dokumentární film A Plastic Ocean ukazuje alarmující svědectví, která tvůrci za čtyři roky natáčení získali ve zmiňovaných dvaceti oblastech. Znečištění plastovým odpadem, ať již makro či mikroplasty, je skutečně všudypřítomné. Jedním z největších problémů je, že si ho mořští živočichové často pletou s potravou a není vzácné, že jim zkonzumované plasty přivodí smrt. Dokument se ale nezaměřuje jen na problém samotný, ale zkoumá i možná  funkční řešení tohoto problému.

Kde shlédnout

Název: A Plastic Ocean (2016)

Režisér: Craig Leeson

Kde se podívat: Vimeo, Netflix, Amazon, i-tunes

fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu