Aktuality Společnost Technologie

Energie pro pohon cirkulární budoucnosti. Pozvánka na webinář

Energetika se za posledních pár desetiletí začala významně proměňovat, další dramatické změny ji ale teprve čekají. Jde o jeden z hlavních nástrojů, jak zabránit katastrofálním dopadům změny klimatu. Nejen západní svět upouští od fosilních zdrojů a nahrazuje je obnovitelnými zdroji energie. A tak tam, kde se dříve pálilo uhlí, stojí dnes větrné elektrárny nebo se blyští solární panely. Jak by mohlo v budoucnu vypadat trvale udržitelné a obnovitelné získávání energie, to se dozvíte na webináři Energie pro pohon cirkulární budoucnosti.

Cirkulární energetika

Na webináři, který pořádá Institut Cirkulární Ekonomiky a CIRA Advisory, se mimo jiné dozvíte, že trvale udržitelné možnosti získávání energie nezahrnují jen fotovoltaiku a větrné elektrárny, ale že se mezi cirkulární zdroje energie patří třeba také odpad. Expert na energetiku Petr Novotný bude mluvit také o tom, jak cirkulární energetická řešení vypadají v realitě, jak se v praxi liší firemní, obecní či ta pro jednotlivce, a objasní i finanční stránku věci. Tedy to, zda se využívání obnovitelných zdrojů energie vyplatí i finančně. Stranou nezůstanou ani nejnovější trendy v energetice, které v důsledku událostí posledních měsíců chytají nečekaný směr. Většina vyspělých států totiž chce vést pokoronavirový ekonomický restart v souladu s trvalou udržitelností.

Institut cirkulární ekonomiky

Institut Cirkulární Ekonomiky (INCIEN) se již od roku 2015 snaží podporovat a prosazovat v České republice kroky a projekty, které by vedly přechod z lineárního chodu systému na cirkulární. Tým složený především z absolventů prestižní Wageningen University v Holandsku pořádá vzdělávací aktivity v oblasti cirkulární ekonomiky, představuje a interpretuje osvědčené postupy a společně s řadou partnerů realizuje desítky vlastních projektů.

Webinář

Kdy: 18. června 2020, 17:00 – 18:00

Kde: online – nutná registrace na CIRAA

Vstupné: 290 Kč

foto: pixabay.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu