Aktuality Technologie

Google Nest Mini nové generace: recyklovaný plast a vylepšený zvuk

google nest mini
Nová generace malinkého hlasového asistenta od firmy Google přináší nejen kvalitnější zvuk, ale také větší zodpovědnost vůči životnímu prostředí; je totiž vyroben z recyklovaného plastu. Jeho předchůdce Google Home Mini mu nedokáže ani zdaleka konkurovat.

Digitální asistent pro chytrou domácnost

Skrze digitálního asistenta Nest Mini můžete svým hlasem ovládat vaši chytrou domácnost či  aktivovat Google asistenta, který pro vás vyhledá informace o počasí, dopravě nebo doporučí dobrou restauraci. Poslech hudby je samozřejmostí. Nest Mini nabízí překvapivě kvalitní zvuk.

Recyklované materiály

Google myslel při designování Nest Mini i na životní prostředí. Látková i plastová část jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů. Nutno ovšem dodat, že recyklované plasty jsou použity jenom ze 30 %. Ale i tak jde o nezpochybnitelný krok dobrým směrem.

Srovnání s Google Home Mini

Na první pohled byste těžko hledali rozdíl mezi Google Home Mini a novým Google Nest Mini. Stejný látkový potah, stejná protiskluzová spodní část z gumy. Vrchní část ale obsahuje tři mikrofony, při přehrávání hudby k němu stačí přiblížit ruku, rozsvítí se LED s hlasitostí a vy ji poklepáním snadno upravíte. Nest Mini je ve srovnání se svým předchůdcem rychlejší a přesnější, mnohem méně často se aktivuje nechtěně. Nabízí také možnost elegantního připevnění na zeď.

zdroj: techcrunch.com | fotografie: společnost Alphabet

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu