Vítejte » Zprávy » Hádanka: kolik je v této sadě čtverců?

Hádanka: kolik je v této sadě čtverců?

Jste dost chytří na to, abyste odpověď našli do 10 sekund?

V dnešním testu si budete muset lámat hlavu, abyste našli odpověď na tuto hádanku. Když už mluvíme o mozku, věděli jste, že inteligence nezávisí na velikosti mozku, ale na způsobu jeho uspořádání? Podle jedné studie totiž to, že má někdo větší mozek, neznamená, že je intelektuálně schopnější. Chcete-li prokázat své intelektuální schopnosti, pokuste se odhadnout přesný počet čtverečků v níže uvedeném obrazci.

Jak zjistit přesný počet čtverců?

Přestože tento test není nijak zvlášť obtížný, vyžaduje určitou schopnost promítnout své myšlení do prostoru. Záleží také na intelektuálních a analytických schopnostech člověka. Hledáním počtu skrytých čtverců můžete rozvíjet svou inteligenci. Upozorňujeme, že na odpověď máte pouze 10 sekund a nesmíte ji měnit.

© Udrzitelnyzivot

 

Tento vizuální test je zábavný a lze jej provádět jak u dospělých, tak u dětí od určitého věku. Pro zjištění přesného počtu čtverců není třeba provádět žádné výpočty ani operace. Je však užitečné jít při analýze dále a zjistit přesný počet.

Jak zjistíte počet krychlí?

Pro zjištění přesného počtu krychlí na obrázku je důležité pochopit uspořádání krychlí a jejich prostorovou polohu. Každá kostka je strategicky rozmístěna tak, aby vám pomohla určit celkový počet stran. Chcete-li to provést, podívejte se na každou kostku zvlášť a spočítejte počet viditelných stěn. Poté je třeba zvážit polohu každé krychle vzhledem k ostatním.

Pokud jsou například viditelné dvě kostky se dvěma stěnami, mají společnou stěnu. Pokud je jedna krychle umístěna nad druhou, zakrývá stěnu té, která je pod ní. Když se důkladně zamyslíte nad polohou každé krychle, budete schopni určit počet krychlí v daném tvaru.

Řešení tohoto testu

Pokud jste našli celkem 9 kostek, gratulujeme vám! Podařilo se vám správně analyzovat uspořádání kostek a spočítat počet skrytých stěn. To ukazuje, že máte dobré vizuální schopnosti a dokážete analyzovat 3D tvary a obrazce.

© Udrzitelnyzivot

 

Pokračujte v tréninku mozku pomocí podobných cvičení, abyste zlepšili své prostorové schopnosti a schopnost řešit složité problémy.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.