Móda a krása

Hledáte udržitelné dámské plavky? Zaostřete na těchto 10 značek!

Inspirujte se přehledem 10 zajímavých značek, které prodávají udržitelné dámské plavky. Dozvíte se, že plavky z rybářských sítí nebo recyklovaných vláken dokáží být opravdu atraktivní.

Značky u nás nejsou bohužel oficiálně zastoupeny, nicméně pokud cestujete, určitě se po nich neváhejte porozhlédnout. Další možností je objednávka online, část značek vám pošle udržitelné plavky až k vám domů do ČR.

Fair Harbor

Pro výrobu dámských plavek Fair Harbor jsou využívány recyklované plastové láhve a upcyklované kokosy. Vyráběny jsou v provozech s certifikací etických pracovních podmínek.

Manakai

Rozkošné plavky Manakai jsou vyráběny udržitelně a eticky v USA. Jejich materiálem je NYLON6, který vzniká z rybářských sítí a zbytků látek. Výrobce podporuje plastic free životní styl.

Vitamin A Swim

Materiálem dámských plavek značky Vitamin A Swim je recyklovaný nylon EcoLux. Část zisku putuje na organizace pomáhající chránit oceány.

Fisch

Za plaveckými skvosty značky Fisch stojí švédský designer, vyráběny jsou z recyklovaných rybářských sítí a na první pohled jsou inspirovány osmdesátkami. Nepotěší vyšší cena.

Patagonia

Populární značka Patagonia představuje kolekci dámských plavek, které se pyšní označením Fair trade a jsou vyráběny z recyklovaných materiálů. Nechybí ochrana proti UV záření.

Proč je udržitelný rozvoj důležitý pro módní průmysl

Wolven

Za plavkami Wolven stojí materiály z recyklovaných plastů, potěší multifunkční a velmi hezké designy. Výrobce navíc nabízí také kolekci triček a tílek vyrobených ze stromů.

Shapes in the sand

Ručně vyráběné plavky v Austrálii z materiálu jménem ECONYL. Potisky jsou inspirovány přírodou a 1 % zisku jde na organizace chránící životní prostředí.

Mymarini

Evropské plavky Mymarini pro dámy se vyrábí z eco-friendly matrošů s cílem redukovat spotřebu vody a snížit emise CO2. Pro aktivně založené máme dobrou zprávu. Plavky mají dvě vrsty, lépe tak drží a jsou vhodné pro plavání a surfování. UPF (faktor ochrany proti ultrafialovému záření) je 50+.

Woodlike Ocean

Výrobce těchto klasických a krásně udržitelných plavek pro ženy je součástí organizace 1% for the Planet, využívá recyklovaná vlákna.

Amara Tulum

Luxusnější kousky Amara Tulum se vyrábí v mexickém letovisku Tulum z již avizovaného materiálu ECONYL. Výrobny jedou na zelenou energii a zaměstnanci dostávají spravedlivý plat. Značka zároveň koordinuje čištění pláží.

zdroj: inhabitat.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu