Vítejte » Brain teasers » IQ test: Dokážete vypočítat výsledek této rovnice za méně než 20 sekund? Pokud ano, jste inteligentní!

IQ test: Dokážete vypočítat výsledek této rovnice za méně než 20 sekund? Pokud ano, jste inteligentní!

Zde je skvělý způsob, jak stimulovat svůj mozek: matematická hádanka!

Ačkoli se matematické hádanky obvykle nabízejí dětem, aby stimulovaly jejich pozorovací a logické schopnosti, neexistuje žádné pravidlo, které by říkalo, že jsou dospělým zapovězeny!

Naopak, dokonce vás vyzýváme, abyste matematické hádanky řešili co nejčastěji, abyste si udrželi mozek v činnosti, zapracovali na svém logickém uvažování a rozvíjeli své schopnosti.

Vizuální test: „Jaké je řešení poslední rovnice?

Chcete si změřit svou inteligenci, nebo se potřebujete pobavit jinak? Ať už jste tuto stránku navštívili z jakéhokoli důvodu, jste na místě. Je tedy na čase, abyste vyřešili tento snadný matematický test pro ty, kteří mají dobrý úsudek a analytickou rychlost.

Jste připraveni podrobit se zkoušce? Pak máte 20 sekund na to, abyste se pokusili vyřešit následující rovnici.

© Udrzitelnyzivot

 

Až skončíte nebo vyprší čas, můžete si zkontrolovat řešení v dalším odstavci. Pokud ne, nepodvádějte! Za 3, 2, 1 jste na řadě vy!

IQ test: správná odpověď

Dvacet vteřin vypršelo. Podařilo se vám najít správnou odpověď? Řešení najdete níže.

Řešení

Odpověď na poslední rovnici je 21. Abyste k této hodnotě dospěli, museli jste nejprve zjistit hodnotu všech plodů, jak je vysvětleno níže.

Pokud má školní brašna hodnotu 7 a dárek = 5 + školní brašna, pak má dárek hodnotu 7 + 5 = 12.

A jestliže školní brašna = 1 + 3 hrnky, pak mají 3 hrnky hodnotu 7 – 1 = 6.

Z toho vyplývá, že 1 hrnek = 6 / 3 = 2.

Snadno tedy zjistíte hodnotu, kterou hledáte: 1 školní brašna + 1 dárek + 1 hrnek = 7 + 12 + 1 = 21.

© Udrzitelnyzivot

 

Pokud jste našli správnou odpověď! Gratulujeme! Váš úspěch je důkazem vaší vnímavosti a vynikajícího smyslu pro pozorování a logiku.

Pokud jste naopak neuspěli, znamená to, že musíte zapracovat na své matematice. Naštěstí pro vás máme na našich stránkách celý seznam testů a mozkových úloh. Neváhejte a pravidelně navštěvujte naše stránky pro své tréninkové potřeby.

Můžete také povzbudit své přátele a rodinu, aby spolu s vámi rozvíjeli své mozkové schopnosti. Prozatím začněte tím, že se s nimi podělíte o denní matematickou výzvu a zjistíte, jaká je jejich úroveň. Myslíte si, že se jim to časem podaří?

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.