Vítejte » Zprávy » IQ test: Dokážete vyřešit tuto matematickou hádanku za méně než 60 sekund?

IQ test: Dokážete vyřešit tuto matematickou hádanku za méně než 60 sekund?

Dnešní test vypadá jednoduše, ale je tomu skutečně tak? Je na vás, abyste to zjistili.

Dnešní test vypadá na první pohled jednoduše. Představuje tři kostky, z nichž každá obsahuje čtyři čísla – zatím nic složitého. Na poslední kostce je však čtverec, který vypadá prázdný, a to je past, kterou je třeba vyřešit.

Úkolem je najít hodnotu otazníku ve stanoveném čase. Abyste to dokázali, budete muset být chytří a především logicky uvažovat.

Tento test prověří vaše logické schopnosti a bude po vás vyžadovat metodické myšlení, abyste dospěli ke správné odpovědi. Zvládnete tuto výzvu?

© Udrzitelnyzivot

Jak k tomuto testu přistupujete?

Chcete-li jím projít, musíte pečlivě a logicky analyzovat. Tři kostky obsahují čísla, která se zdají být podle přesného vzoru. Vaším úkolem je tento vzorec rozluštit a určit hodnotu, která by měla být v prázdném čtverci poslední kostky.

Abyste uspěli, budete muset prozkoumat čísla v jednotlivých kostkách a hledat mezi nimi společné rysy a vztahy. Tento test prověří váš postřeh, logické uvažování a schopnost řešit problémy. S trochou zdravého rozumu a přemýšlení budete schopni najít chybějící hodnotu a vyřešit tento matematický hlavolam.

Jak zjistím hodnotu otazníku?

Chcete-li najít chybějící hodnotu v poslední kostce, vyzkoušejte různé matematické operace. Například čísla sečtěte, odečtěte, vynásobte nebo vydělte.

Aplikujte tyto operace na čísla v kostkách a zjistěte, zda dostanete konzistentní výsledky. Zkoušejte různé kombinace, dokud nenajdete operaci, která funguje.

Cílem je najít jednoduchou operaci, která odpovídá logice již zadaných čísel. Buďte trpěliví a vytrvejte ve svých pokusech, dokud nenajdete správnou odpověď. Na vyřešení předložené matematické hádanky máte omezený čas. Zvládnete tuto výzvu?

Řešení tohoto testu

Dokončili jste test ve stanoveném čase? Kolik jste jich našli? Pokud jste našli 17 odpovědí, gratulujeme! Tuto hru jste vyhráli. Pokud ne, tady je návod, jak se to povedlo.

V prvním čtverci se počítalo 3 vynásobené 4, což dává 12, a 17 minus 5, což se také rovná 12. V druhém čtverci se počítalo 3 vynásobené 4, což dává 12, a 17 minus 5, což se také rovná 12.

Ve druhém čtverci byly operace 7 vynásobeno 2, což dává 14, a 25 minus 11, což se také rovná 14.

A konečně ve třetím čtverci byly výpočty následující: 5 vynásobeno 2, což dává 10, a 17 minus 7, což je také 10.

Logicky je výsledné číslo 17.

© Udrzitelnyzivot
mm
O autorze, Daniel
S Udrzitelnyzivot se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.