Vítejte » Zprávy » IQ test: Najděte hodnotu otazníku za 60 sekund pomocí matematické logiky.

IQ test: Najděte hodnotu otazníku za 60 sekund pomocí matematické logiky.

Dnešní test je zábavný. Dokážete vyluštit tajenku této hádanky?

Máte rádi sovy a matematické hádanky? Pak je tento test přesně pro vás! Je to zábavný test, který vám pomůže ukrátit čas a zároveň dobře využít vaše matematické schopnosti.

Úkolem je najít hodnotu otazníku v řadě operací. Tento test je přístupný všem, ať už jste matematický nadšenec, nebo jen hledáte zábavnou výzvu. Jste tedy připraveni přijmout výzvu a vyřešit tuto hádanku?

© Udrzitelnyzivot

Jak zjistíte odpověď na tento test?

Ke zjištění hodnoty otazníku je třeba použít čtyři klíčové dovednosti: pozorování, logiku, matematické dovednosti a rychlost.

Nejprve si pozorně prohlédněte předložené operace a sovy. Hledejte rozdíly nebo prvky, které by mohly být klíčem k hádance. Poté použijte svou logiku, abyste odvodili, jakou metodu použít a jakou operaci zvolit.

Analyzujte již přítomné operace a hledejte cenné indicie, které vám mohou pomoci a které by se daly aplikovat na celek.

Vaše matematické schopnosti vám pomohou provést potřebné výpočty. K řešení chybějících rovnic použijte základní operace, jako je sčítání, odčítání, násobení nebo dělení. Nakonec buďte dostatečně rychlí, abyste hádanku vyřešili ve stanoveném čase.

Jakou hodnotu má otazník?

Pro zjištění hodnoty otazníku v této hádance je nezbytné zaujmout metodický přístup. Nejprve pozorně sledujte sovy a všímejte si rozdílů mezi nimi. Tyto rozdíly jsou klíčem k vyřešení hádanky.

Postupujte krok za krokem a řešte hádanku řádek po řádku. Začněte určením hodnoty první sovy pomocí uvedených matematických operací. Jakmile budete mít odpověď pro jeden řádek, zkontrolujte, zda se shoduje s druhým řádkem a tak dále. Pokud se všechny hodnoty dokonale shodují, měli byste získat stejné výsledky jako na obrázku.

Řešení tohoto testu

Hodnota otazníku v této hádance je 12. K tomuto řešení dospějeme tak, že se podíváme na jednotlivé řádky výpočtu.

  • V prvním řádku, pokud sečteme 14 + 14 + 14, dostaneme 42. V druhém řádku sečteme 14 + 14 + 14.
  • Ve druhém řádku, pokud sečteme 14 + 6, dostaneme 20.
  • A konečně ve třetím řádku, když sečteme 6 + 6, dostaneme 12.

Chybějící hodnota v hádance je tedy 12. Dobrá práce těm, kterým se podařilo tuto matematickou hádanku vyřešit!

mm
O autorze, Daniel
S Udrzitelnyzivot se snažím vybírat a nabízet vám ty nejlepší zprávy současnosti, a to jak o Qi a testech osobnosti, tak o denních zprávách. Každé ráno také zveřejňuji horoskop dne.