Vítejte » Zprávy » IQ test: Najděte nejlepší cestu přes tuto řeku. Pouze 3 % lidí se trefí!

IQ test: Najděte nejlepší cestu přes tuto řeku. Pouze 3 % lidí se trefí!

Test Qi je jak prostředkem zábavy, tak prostředkem hodnocení intelektuálních schopností.

Tohle je pro vás, pokud jste předplatitelem online IQ testů. Vyzkoušejte si tento test kreativity jednoduchým a zábavným způsobem. Patříte k těm 5 %, kterým se podaří tento extrémní případ vyřešit? Nečekejte déle a test si udělejte.

Jak se dělá tato vizuální hádanka pro testování IQ?

Chcete-li vyřešit tuto hádanku, postupujte pečlivě podle pokynů. Tento test je mentální cvičení, které prověří vaše logické a rychlé myšlení. Buďte trpěliví a soustředění, protože tento test je poměrně obtížný. Klíčem k úspěchu je neztratit trpělivost. Opakujte tolikrát, kolikrát je třeba k nalezení řešení. 95 % neváhá provést 2 až 3 pokusy, dokud nenajde správnou odpověď. Uvědomte si však, že na nalezení odpovědi máte při každém pokusu 10 sekund.

Některá vodítka a doporučení

Vizuální test spočívá v řešení záhady do 10 sekund. Požádejte někoho, aby vám pomohl lépe odhadnout vaši rychlost myšlení. Na obrázku je ustaraný farmář, který musí přebrodit řeku se lvem, balíkem sena a jehnětem. Musíte najít řešení, jak tyto cestující bezpečně dostat přes řeku.

Nejde o procházení obrázku. To je ztráta času. Musíte přemýšlet inteligentně a efektivně, abyste našli nejoptimálnější řešení problému. Jednoduše řečeno, buďte logičtí a soustřeďte se.

Odpověď: nejlepší cesta přes řeku

Možná vás napadly různé nápady, jak tuto hádanku vyřešit. Zvítězí však jen ten nejlogičtější.

Zde si farmář musí vzít prsten. Pak musí vzít balík sena a přinést jehně zpět. Musí si tedy vzít lva, ale nechat si beránka. Aby tým dokončil cestu, musí se pro jehně vrátit a převézt ho na druhou stranu řeky. Takto se všichni tři bezpečně dostanou na místo.

Našli jste nejoptimálnější řešení?

Pokud jste odpověď našli do 10 sekund, pak jste rozumný a inteligentní člověk. Pokud ne, vytrvejte a zkuste to znovu. Častějším hraním si můžete zpřesnit uvažování a zvýšit koncentraci. Neváhejte přijímat další výzvy, abyste zbystřili svou mysl a kognitivní schopnosti.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.