Vítejte » Brain teasers » IQ test: Najdete žábu ukrytou na tomto obrázku? Ukažte nám, jak bystrý máte zrak!

IQ test: Najdete žábu ukrytou na tomto obrázku? Ukažte nám, jak bystrý máte zrak!

Zde je zajímavý pozorovací test pro ty, kteří si chtějí otestovat svou zrakovou ostrost!

Zraková ostrost je váš zrakový výkon. Je to schopnost vašich očí jasně rozlišovat detaily, ať už s brýlemi, nebo bez nich. Dnes vás vyzveme, abyste změřili svou zrakovou ostrost prostřednictvím obrázku složeného z tolika detailů, že se v něm vaše oči mohou ztratit.

Pokud však máte dobré zrakové rozlišování a dobrý pozorovací smysl, můžete jej vyřešit v rekordním čase.

Zrakový test: „Kde je na obrázku plném listí žába?

Nyní si vyzkoušíte své pozorovací schopnosti. Na obrázku níže se mezi listy schovala malá žabka. Vaším úkolem je ji co nejrychleji najít. Věnujte pozornost detailům a ujistěte se, že vám nic neunikne. Na její nalezení máte 15 sekund!

© Udrzitelnyzivot

 

Naše rada? Zkuste se na obrázek podívat jako na celek a teprve pak se soustřeďte na detaily. Pozorně si prohlédněte tvary a barvy listů. Žába může mít stejnou barvu jako listy, proto si všímejte rozdílů v jejich struktuře. Nezapomeňte si hledání užít, i když jste pod časovým tlakem!

IQ test: Správná odpověď

Tato poutavá vizuální hádanka může být skvělým způsobem, jak se zabavit online i jinak než na sociálních sítích a jak povzbudit svou kreativitu a pozorovací smysl. Líbil se vám tento vizuální test?

Patnáct sekund uplynulo a je čas odhalit řešení:

Řešení

Ve skutečnosti se žába nachází v levé části obrázku. Vidíte ji? Je žlutě zbarvená, a proto si myslíte, že je to list.

© Udrzitelnyzivot

 

Našli jste žábu, než vypršel časovač? Gratulujeme! To znamená, že máte bystrý zrak a smysl pro detail.

Neuspěli jste v testu? To je škoda, ale nezoufejte, můžete zkusit štěstí znovu pomocí různých vizuálních testů, které jsou k dispozici na našich stránkách. Neváhejte se porozhlédnout a zjistit, zda se dokážete postavit nové výzvě a překonat své limity.

Navíc vám tyto zrakové testy pomohou zlepšit vaše zrakové a kognitivní schopnosti. Podporují postřeh, paměť, řešení problémů a logické myšlení. Bonus? Jsou zábavným způsobem procvičování.

Nezapomeňte se o tento vizuální test podělit se svými přáteli a rodinou. Myslíte, že žábu najdou rychle?

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.