Vítejte » Brain teasers » IQ test: Otestujte svou logiku vyřešením této matematické hádanky za méně než 20 sekund!

IQ test: Otestujte svou logiku vyřešením této matematické hádanky za méně než 20 sekund!

Dokažte, jak jste chytří, a přijměte tuto matematickou výzvu!

Matematické hádanky jsou na internetu velmi populární. Ptáte se proč? Důvodem je to, že nabízejí jiný způsob zábavy než několikahodinové procházení stránek. Je to způsob, jak se pobavit a zároveň stimulovat a rozvíjet své kognitivní schopnosti.

Vizuální test: „Jaké číslo chybí v poslední rovnici?

Dnešní IQ test prověří vaše matematické schopnosti, zejména úroveň mentální aritmetiky. Je to vaše silná stránka? Tato mozková výzva vám dává šanci to dokázat. Pokud ne, zopakujte si tuto výzvu, abyste posílili svůj mozek. Jste připraveni?

Obrázek, na kterém musíte pracovat, se skládá ze 4 rovnic s různými prvky. Vaším úkolem je najít chybějící hodnotu, která je výsledkem poslední rovnice.

© Udrzitelnyzivot

 

Na absolvování tohoto testu IQ máte 20 sekund. Je to na vás!

IQ test: správná odpověď

Podařilo se vám najít správnou odpověď? Zkontrolujte si ji porovnáním s řešením, které vám prozradíme níže.

Řešení

Odpověď, kterou musíte najít, je 15. Abyste k tomuto číslu dospěli, zde je metoda, kterou jste museli použít k nalezení hodnoty každého z prvků:

Pomocí první rovnice získáte kalendářní rovnici:

3 kalendáře = 18, takže 1 kalendář má hodnotu 6.

Pomocí druhé rovnice získáte :

3 skupiny složek = 9, takže 1 skupina složek má hodnotu 3.

Třetí rovnicí získáte hodnotu fialové květiny:

1 ks obrazovky x 1 ks obrazovky – 1 ks obrazovky = 6, 1 ks obrazovky = 3.

Tyto hodnoty pak můžete použít v poslední rovnici následovně:

(3 x 6) – 3 = 15.

© Udrzitelnyzivot

 

Pochopili jste to správně? Dobrá práce! To znamená, že jste inteligentní člověk díky své vynikající rychlosti analýzy a logiky.

Pochopili jste to špatně? Nebojte se, nebyli jste jediní, kdo v dnešním testu neuspěl. Obecně platí, že ti, kteří neuspěli, se spletli v prioritě značek. Nezapomeňte, že násobení má přednost před jakýmkoli jiným znaménkem.

Chtěli byste se pustit do dalších stejně podnětných úkolů, jako byl tento? Navštivte naše webové stránky. Najdete zde mozkové úlohy pro všechny úrovně!

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.