Vítejte » Zprávy » IQ test: Uhodnete chybějící číslo v této matematické hádance do 20 sekund?

IQ test: Uhodnete chybějící číslo v této matematické hádance do 20 sekund?

Tento test IQ vám poskytne jasnější představu o vašich intelektuálních schopnostech.

Pokud máte rádi logické hry, čísla, rovnice a matematiku obecně, pak je tento IQ test přesně pro vás. Otestujte si své schopnosti a zároveň se pobavte s tímto hlavolamem. Dokončením tohoto úkolu se totiž kvalifikujete jako génius a vaše analytické schopnosti ohromí všechny kolem vás. Nečekejte déle a zkuste tuto výzvu přijmout!

Co se od vás očekává

Pro tento test vám předkládáme obrázek, na kterém je několik posloupností čísel. Každé číslo bude orámováno a doprovázeno šipkou, která ukazuje buď na další bublinu, nebo na bublinu vedle ní. Jedna z těchto bublin však obsahuje pouze otazník. Všimněte si, že číslo sedm (7) není v žádném případě chybné. Proto, abyste uspěli, budete muset určit číslo, které má být v této bublině. Je na vás, abyste se pokusili najít a pochopit logiku v této posloupnosti čísel.

© Udrzitelnyzivot

 

Jaký smysl má tento druh testu?

V první řadě jsou hádanky a rébusy skvělým způsobem, jak se odreagovat a zároveň být produktivní. Absolvování tohoto druhu výzvy vám totiž umožní procvičit si mozek a zlepšit své intelektuální schopnosti, pozorovací a analytické schopnosti a smysl pro logiku. Kromě toho se prostřednictvím tohoto testu naučíte více soustředit, věnovat pozornost detailům a vytrvat při řešení problému.

Jak vyřešit tento matematický hlavolam?

Jste připraveni? Zde je správná odpověď: dvanáct (12)! Gratulujeme těm, kteří uspěli, zasloužíte si titul génia. Ti, kterým se to nepodařilo, nezoufejte, vše vám vysvětlíme a řešení najdete také na obrázcích níže.

© Udrzitelnyzivot

 

Nejprve jste se museli izolovat, aby vás během testu nic nerušilo. Za druhé bylo důležité osvojit si několik metod a nenechat se cestou odradit. Museli jste totiž vyzkoušet několik přístupů, jako je dělení, násobení, odčítání nebo sčítání. Pak jste se museli pečlivě podívat na každou posloupnost čísel.

Kombinací těchto přístupů byste zjistili, že kruhy tvoří trojúhelníky tři krát tři a že číslo uprostřed je výsledkem odečtení čísel kolem něj. Tato logika však nefungovala v případě bubliny obsahující číslo sedm (7). Museli jste se tedy na tento detail zaměřit. Nakonec, pokud jste obrázek pečlivě analyzovali, fungovalo pouze jedno řešení: číslo uprostřed bylo výsledkem součtu čísel kolem něj. Proto jste místo každého čísla museli vzít každou číslici.

Nezapomeňte tento test sdílet na sociálních sítích, aby si experiment mohli vyzkoušet i vaši přátelé a rodina.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.