Vítejte » Zprávy » IQ test: Vyřešte tuto matematickou hádanku a dokažte svou vysokou inteligenci. Zvládnete tuto výzvu?

IQ test: Vyřešte tuto matematickou hádanku a dokažte svou vysokou inteligenci. Zvládnete tuto výzvu?

Pokud jste dobří v řešení problémů, je čas to dokázat s touto velmi zajímavou matematickou hádankou.

Matematické hádanky byly vždy vynikajícím způsobem měření IQ dětí i dospělých. Při profesionálním použití je můžete použít i k otestování své inteligence.

Dnes vám přinášíme dokonalý IQ test, který rychle prokáže vaše schopnosti řešit problémy. Jste připraveni předvést své schopnosti?

Vizuální test: „Kterou zápalku mám přemístit, abych vyrovnal tuto rovnici?

Znáte matematické hádanky zahrnující zápalky? Právě ty budete řešit v dnešním IQ testu. Připravte se vyzkoušet si svou rychlost rozlišování a matematickou logiku. Začněte tím, že se zbavíte rozptýlení, abyste zůstali soustředění. Rozumíte?

Podívejte se na rovnici na obrázku níže: 8 + 3 = 3. Jak jste možná uhodli, jedná se o nepravdivou rovnici. Máte 15 sekund na to, abyste našli způsob, jak ji opravit posunutím pouze jedné zápalky. Nyní je řada na vás!

© Udrzitelnyzivot

 

IQ test: správná odpověď

Patnáct vteřin vypršelo. Je čas odhalit správnou odpověď.

Odpověď

Ve skutečnosti jste museli přesunout sirku v pravém horním rohu čísla 8 tak, aby ve výsledné části rovnice vznikla devítka, a dostali jste tak 6 + 3 = 9.

© Udrzitelnyzivot

 

Odpověděli jste správně na matematickou hádanku? Do 15 sekund? To znamená, že máte dobrou úroveň inteligence. Pokud jde o logické uvažování, nemáte ostatním co závidět.

Výborně! Pokračujte ve stimulaci svého mozku a řešte podobné matematické úlohy, abyste si upevnili již získané dovednosti.

Neuspěli jste v testu IQ? Nebojte se, touto výzvou jste již stimulovali a trénovali svůj mozek, aby se zlepšil v řešení problémů a v matematických dovednostech. Teď už stačí jen pokračovat v tom, co jste dnes začali. Chcete-li rozvíjet své matematické uvažování, musíte trénovat svůj mozek.

K tomu se můžete spolehnout na zábavné a stimulující IQ testy, které jsme vám zpřístupnili na našich stránkách. Neváhejte je navštívit, kdykoli budete mít volný čas.

Chcete se s přáteli nebo rodinou pobavit při řešení těchto mozkových úloh? Můžete se pokusit uhodnout odpovědi společně nebo se navzájem vyzvat. Zejména proto, že to může zlepšit vaši schopnost pracovat v týmu a také vaši pohotovost.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.