Aktuality Bydlení

Jak může architekt pomoci v boji se suchem? Pozvánka na přednášku o udržitelné architektuře. Téma: voda

Jak udržet vodu ve městě a zlepšovat mikroklima? Jak využívat v budovách dešťovou a šedou vodu? Proč je v projektu důležitý každý strom? Odpovědi na tyto a další otázky týkající se vody z pohledu udržitelné architektury se dozvíte na přednášce Rethink Architecture: Water, kterou pořádají Centru architektury a městského plánování a Rada pro šetrné budovy.

Stavby zodpovědné za třetinu emisí

Stavby a jejich provoz způsobují třetinu emisí skleníkových plynů na světě a jejich vliv na planetu už se nedá popírat. Sucho v Česku se zhoršuje a nedostatku vody se podle průzkumů bojí 90 % z nás.

Rethink Architecture: Water

Centrum architektury a městského plánování pořádá ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy již druhou přednášku ze série o udržitelné architektuře. Jejím cílem je představit konkrétní řešení aplikovatelná v České republice a inspirovat studenty i architekty k tomu využít je ve svých návrzích. Tentokrát se přednáška zaměřuje na vodu, jejíž nedostatek začíná sužovat i Česko.

Kdy, Kde, Kdo

Stream přednášky můžete sledovat ve středu 8. dubna od 19:00 do 21:00 hodin na internetu. Odkaz najdete zde. Po odvysílání streamu se video automaticky změní v záznam. Těšit se můžete na špičkové odborníky z oboru; Zdenka Fránka, architekta Fránek Architects, Evu Neudertovou, Green Business manažerku ze společnosti Skanska Reality, a Petera Bednára, architekta a urbanistu z Jakub Cigler Architekti.

Kdy: středa 8. dubna, 19:00 – 21:00 

Kde: CAMP

Zapojte se: Otázky do diskuze pokládejte na SLIDO.COM s heslem #campujonline

zdroj: CAMP  | fotografie: pixabay.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu