Vítejte » Zprávy » Jak odstranit skvrny od vína z trička nebo jiného oděvu?

Jak odstranit skvrny od vína z trička nebo jiného oděvu?

Odstraňte skvrny od vína snadno a rychle pomocí jednoduchých a levných domácích tipů. Naučte se, jak vyčistit oblečení, koberce a nábytek bez použití chemikálií.

Rozlili jste víno na nový koberec? Hledáte způsob, jak odstranit skvrny od vína? Nebojte se, existuje několik domácích tipů, které vám pomohou se jich zbavit. V tomto článku vám vysvětlíme, jak odstranit skvrny od vína pomocí jednoduchých a účinných domácích tipů.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par BioVara (@biovaracz)

Identifikace skvrny od vína

Abyste mohli skvrnu od vína odstranit, je důležité ji nejprve identifikovat. Při bližším pohledu na látku budete muset prozkoumat barvu a velikost skvrny. Pokud je světlejší a rozprostírá se na velké ploše, může to znamenat, že je stará a hůře odstranitelná.

Čerstvá skvrna bude tmavší a snáze se ošetří, ale v tomto případě je důležitý čas, protože se může rozšířit, pokud není ošetřena okamžitě.

Připravte si směs na odstranění skvrny

Proces čištění začíná identifikací skvrny od vína. Jakmile je skvrna lokalizována, je čas připravit směs k jejímu odstranění. Nejúčinnější směsí pro odstranění skvrn od vína je studená voda a malé množství tekutého nebo práškového bělidla.

Začněte tím, že na skvrnu nalijete trochu studené vody a přidáte bělidlo. Složky dobře promíchejte lžící, dokud se zcela nerozpustí. Měli byste získat homogenní roztok, který lze snadno aplikovat na oděv.

Oděv směsí vyperte

Naneste směs a vyperte oděv pomocí houbičky nebo plastového kartáče. Pokud skvrna zcela nezmizí, opakujte operaci, dokud nebude skvrna zcela odstraněna. Doporučuje se :

  • Před začátkem praní oděv navlhčete
  • Použijte mechanické působení kartáče nebo houby.
  • krouživými pohyby odstraňte celou skvrnu.
  • Opláchněte oděv čistou vodou

Po nanesení směsi je důležité oděv dobře opláchnout ručníkem, aby zbytky nezůstaly impregnovány do vláken tkaniny. Po tomto kroku lze praní dokončit v sušičce.

Dokončete závěrečným krokem čištění

Po vyprání oděvu se směsí na odstranění skvrn je čas na závěrečný krok čištění. Zkontrolujte, zda skvrna zcela zmizela. Pokud ne, zopakujte předchozí kroky.

Pokud ne, doporučuje se oděv opláchnout čistou vodou, aby se odstranily všechny stopy po chemikálii a smyl se zápach.

Po provedení těchto úkonů oděv vysušte na vzduchu nebo v sušičce podle údajů na štítku výrobce. Pro zajištění čistoty a dlouhé životnosti oděvu je důležité používat přípravky vhodné pro danou tkaninu a dodržovat pokyny výrobce.

Závěrem lze říci, že skvrny od vína je možné odstranit pomocí domácích triků. Tento problém může pomoci vyřešit použití běžných ingrediencí, jako je ocet, jedlá soda, citron a sůl. Před použitím některého z těchto přípravků na velké ploše je důležité provést zkoušku na malé ploše.

Kromě těchto domácích tipů se doporučuje, aby v případě, že skvrna nejde odstranit nebo je obtížné ji odstranit, nechal ji vyčistit odborník.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.