Vítejte » Zprávy » Jak udržet psa v chladu, když teploty stoupají?

Jak udržet psa v chladu, když teploty stoupají?

Potřebujete svého psa v letních vedrech ochladit? Podívejte se na naše rychlé a snadné domácí tipy, jak ho udržet v příjemné teplotě, aniž byste utratili majlant!

S příchodem teplejšího počasí je důležité starat se o naše domácí mazlíčky, zejména když se zvyšují teploty. Pokud vlastníte psa, jistě víte, že horké počasí mu může způsobit velké potíže a může ho dokonce ohrozit.

Naštěstí existují tipy, které můžete uplatnit, aby byl váš pes v tomto období svěží a zdravý. V tomto článku se s vámi podělíme o několik tipů, jak udržet psa v pohodě během horkého počasí.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heimdall (@heimdall_wolfdog)

Použití ventilátoru nebo klimatizace

Letní dny mohou být dusné a noci dusné. Abyste udrželi doma chladno, je důležité najít způsoby, jak snížit teplotu. Výborným řešením je použití ventilátoru nebo klimatizace. Ventilátory jsou relativně levné a lze je použít k vytvoření proudu chladného vzduchu v místnosti.

Klimatizace, i když jsou o něco dražší, mohou udržovat teplotu v místnosti na úrovni vašeho pohodlí. Můžete také použít zvlhčovače vzduchu, aby byl vzduch čerstvější a zdravější.

Vytvoření chladivé lázně

V létě, kdy se horko stává nesnesitelným, může být obtížné najít chladivý, uklidňující způsob, jak psa ochladit. Naštěstí existuje několik jednoduchých, přírodních způsobů, jak pomoci vašemu mazlíčkovi zvládnout horko. Jedním z nejlepších způsobů je vytvořit malou osvěžující koupel, která zabere jen několik minut. Můžete použít jakékoliv umyvadlo, vanu nebo dokonce jednoduchou mělkou plastovou krabici.

Naplňte ji čerstvou vodou, ale ne příliš studenou, protože tělesná teplota psa rychle klesá a není dobré to s chladem přehánět. Poté do ní umístěte několik hraček, které povzbudí vašeho mazlíčka, aby do ní vlezl a bavil se. Dovnitř můžete dát písek nebo oblázky, aby se cítil pohodlně a bezpečně. Po koupeli osušte psa měkkým a čistým ručníkem.

Výroba kostek ledu pro zklidnění tlapek vašeho psa

Led může být skvělým způsobem, jak uklidnit bolavé tlapky vašeho psa. Je však důležité, abyste kostku ledu nepřikládali přímo na kůži psa, protože by to mohlo způsobit popáleniny. Existuje několik způsobů, jak vyrobit kostky ledu, které pomohou uklidnit bolavé tlapky vašeho zvířete. Zde je jen několik možností:

  • Kostky ledu vložte do plastového sáčku a lehce jej zabalte.
  • Naplňte kostkami ledu mokrý ručník.
  • Zabalte několik kostek ledu do suchého ručníku.

Tuto kúru můžete psovi dopřát několikrát denně, přičemž kostky ledu přikládejte na bolestivé místo nejdéle na deset minut. Navíc byste měli na svého mazlíčka dohlížet, abyste se ujistili, že mu není příliš zima a že mu led nezpůsobuje další podráždění nebo bolest na kůži. V případě jakýchkoli obav nebo dotazů se neváhejte obrátit na svého veterináře s žádostí o radu.

Poskytování stravy bohaté na vodu a mražené pochoutky

Psi jsou tvořeni převážně vodou, proto je důležité zajistit jim stravu bohatou na vodu. Abyste pomohli udržet hydrataci psího těla, nabízejte psům mražené pamlsky, například kostky masa nebo kousky ovoce.

Tím, že je nabídnete mražené, dodáte psovi trochu hydratace navíc, což mu bude chutnat. Můžete také nabídnout speciální nápoje pro psy, které jsou k dostání v obchodech. Tyto nápoje jsou bohaté na vitamíny a minerály a pomáhají udržet vašeho mazlíčka hydratovaného.

Nakonec se ujistěte, že je váš pes vždy v blízkosti nádoby s čerstvou vodou. Nezapomeňte však, že nádoby, ze kterých váš pes pije, by se měly každý den čistit, aby se zabránilo tvorbě škodlivých bakterií.

Horké počasí může být pro psy obtížné zvládnout. Naštěstí existuje spousta domácích tipů, jak psa v tomto období udržet v pohodě a zdravého. Poskytování stínu, osvěžující koupele a výživná jídla jsou jednoduché, ale účinné způsoby, jak udržet tělesnou teplotu psa na optimální úrovni. Pečujte o svého psa a užijte si společně příjemné chladné léto.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.