Vítejte » Zprávy » Jak vrátit lesk sklenicím poškozeným myčkou?

Jak vrátit lesk sklenicím poškozeným myčkou?

Naučte se, jak vrátit lesk sklenicím poškozeným myčkou pomocí těchto domácích tipů! Používejte přírodní produkty a ingredience dostupné doma, abyste vrátili svým brýlím krásný lesk.

Máte poškozené sklenice myté v myčce a rádi byste jim dali trochu lesku? Už nehledejte! Dnes vám nabízíme pár domácích tipů, jak je znovu rozzářit.

Postupujte podle našich rad a užijte si brýle, které znovu získají svůj původní lesk.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cloud Bar (@cloudbarpp)

Příčiny zakalených skel

Tupost skla je obvykle způsobena vystavením tvrdé vodě nebo vyšším než normálním hladinám chlóru. Čisticí prostředky a vodní nádrže na mytí mohou navíc obsahovat chemikálie, které poškozují povrch čočky.

Brýle se také mohou časem znehodnotit, pokud je nečistíte správně. Abrazivní čisticí prostředky a drátěnky mohou poškodit lesklý povrch čoček a způsobit jejich zmatnění. Křišťálová nebo stříbrná skla jsou na tento efekt zvláště náchylná.

Způsoby, jak zabránit zakalení skel

Zamlžování skel lze předejít provedením několika opatření. Nejlepší způsob, jak zabránit tvorbě vodního kamene a zajistit odolnost sklenic, je opláchnout je horkou vodou po každém mytí. Důležité je také použití jemného čisticího prostředku, který je bezpečný pro citlivé povrchy.

Drsné chemikálie mohou poškodit povlaky čoček a způsobit usazování vodního kamene. Dalším způsobem, jak zabránit zašívání, je skladování sklenic na tmavém, suchém a chladném místě, mimo dosah tepla a vlhkosti. To také pomáhá předcházet tvorbě skvrn na povrchu brýlí.

Nakonec je vhodné nepoužívat sklenice k podávání tekutin, které obsahují citron, ocet nebo jiné kyselé produkty, protože tyto produkty mohou poškodit povlak sklenic.

Účinně vyčistěte sklenice poškozené myčkou

Mytí poškozených sklenic může být komplikované. Myčka je skutečně může zašpinit a zanechat skvrny, které se obtížně odstraňují. Je však možné tato skla efektivně vyčistit. K tomu je zapotřebí několik kroků:

  • Bílý ocet zřeďte v horké vodě a vytvořte čisticí směs.
  • Poškozené sklenice namočte do této směsi na jednu hodinu.
  • Otřete čočky měkkou houbou a jemným mýdlem.

Tato jednoduchá gesta umožňují důkladně vyčistit poškozené brýle. Pokud jsou tyto velmi špinavé, je možné použít jedlou sodu a citron. Následně je nutné smíchat lžičku jedlé sody se šťávou z půlky citronu a směs nanést vlhkou houbičkou do sklenic. Po několika minutách opláchněte teplou vodou a poté otřete měkkým hadříkem.

Další tipy pro obnovení lesku zašlých brýlí

Pro zašlé brýle existuje několik tipů, jak vrátit jejich lesk. Jednou z metod je smíchání jedlé sody a tekutého mýdla a poté nanesení tohoto přípravku na sklenice. Po cca 15 minutách nechejte směs působit, důkladně opláchněte a osušte měkkým hadříkem.

Na čištění sklenic můžete použít i konkrétní přípravek podle návodu na obalu. Dalším oblíbeným prostředkem pro navrácení lesku brýlím je potření citronovou šťávou. Jakmile nanesete šťávu na sklenice, nechte je pár minut odstát a poté je opláchněte.

Můžete také zkusit použít hliníkovou fólii k čištění zašlých sklenic. V tomto případě zabalte papír do ručníku a jemně jej otřete o brýle. Před použitím se však ujistěte, že je váš ručník čistý a suchý.

Můžeme usoudit, že domácí triky mohou být velmi účinné při navracení lesku skleničkám poškozeným myčkou. V závislosti na typu brýlí však mohou být některé tipy více či méně vhodné. Je proto důležité zvolit správnou metodu, aby byly brýle stejně lesklé jako první den.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.