Vítejte » Zprávy » Jak vyhladit prostěradla bez žehličky?

Jak vyhladit prostěradla bez žehličky?

Naučte se, jak vyhladit povlečení bez žehličky pomocí těchto jednoduchých a účinných domácích tipů! Zjistěte, jak to udělat snadno a rychle.

Věděli jste, že je možné vyhladit prostěradla bez žehličky? Prozradíme vám naše domácí tipy, díky kterým bude vaše povlečení vypadat křehce a hladce, aniž byste museli používat žehličku. Tyto jednoduché a snadno použitelné tipy vám ušetří čas i peníze!

Použití fénu na vlasy

Fén může být velmi užitečný pro zploštění povlečení a jeho pěkný vzhled. Jedná se o rychlou a účinnou metodu, která nezabere mnoho času a jejíž použití je velmi snadné. Než však začnete fén používat, měli byste se ujistit, že jste správně nastavili teplotu, abyste nepoškodili povlečení. Příliš vysoká teplota může povlečení poškodit a změnit jeho barvu.

Jakmile nastavíte teplotu, začněte lehce třít prostěradlo fénem a dbejte na to, abyste ho drželi v přiměřené vzdálenosti. Teplo z fénu pak pomůže uvolnit záhyby a vyhladit povlečení. V případě potřeby můžete teplotu upravit v závislosti na tloušťce prostěradla. Po vyhlazení všech záhybů můžete přestat a přejít k dalšímu kroku.

Použijte teplý a vlhký ručník

Použití teplého vlhkého ručníku je vynikající metodou změkčení prostěradel. Začněte praním povlečení podle pokynů výrobce. Jakmile tak učiníte, vložte je do pračky a přidejte čistý, suchý ručník. Přepněte přepínač na horký cyklus.

Po skončení cyklu vyjměte ručník a vyměňte prostěradlo. Na ručník nalijte šálek horké vody a vložte jej dovnitř prostěradla. Rovnoměrným pohybem rozdělte vodu a nechte ji působit asi 20 minut.

Po uplynutí této doby ručník vyjměte a povlečení vysušte v sušičce na nízkou teplotu nebo na vzduchu. K odstranění případných záhybů po praní můžete použít také žehličku. Teplo z žehličky pomůže změkčit vlákna povlečení a učiní je měkčími.

Použití bílého octa

Bílý ocet je velmi univerzální výrobek pro domácnost. Ne vždy se však ví, že jej lze použít i k vyhlazení prostěradel. K tomu budete potřebovat

  • Postel s povlečením, které je třeba vyhladit.
  • Kbelík s horkou vodou.
  • Šálek bílého octa.

Začněte tím, že naplníte kbelík horkou vodou a přidáte šálek bílého octa. Povlečení vložte přímo do kbelíku a nechte je asi půl hodiny namočené. Po namočení je vyjměte a osušte teplým vlhkým ručníkem.

Když jsou téměř suchá, zabalte prostěradla, aby se vyrovnala. Všimnete si, že prostěradla jsou měkčí a hladší než předtím. Nakonec můžete proces dokončit pomocí vysoušeče vlasů.

Balicí fólie k jejich vyrovnání

Chcete-li list zploštit, můžete jej zabalit. Prostěradlo položte na rovný a hladký povrch. Dobře ho rozložte a jemně přitlačte, abyste odstranili záhyby. Jakmile je prostěradlo ploché, třete látku dlaněmi a prsty, abyste ji natáhli a vyhladili.

Poté krouživými pohyby svařte vlákna k sobě, aby se prostěradlo neshrnulo. Můžete také použít dřevěný váleček, abyste prostěradlo zhutnili a bylo co nejhladší. Jakmile je prostěradlo rovné, můžete ho vyžehlit nebo jednoduše nechat uschnout na vzduchu.

Existuje mnoho domácích triků pro vyhlazení prostěradla bez žehličky. Některé metody jsou rychlejší a účinnější než jiné. Velmi pohodlné může být například sušení v sušičce nebo použití teplého vlhkého ručníku.

Nejjednodušší metody jsou často nejúčinnější a mohou vám pomoci ušetřit čas i peníze. Pokud budete praktikovat tyto tipy, budete schopni úspěšně vyžehlit povlečení bez použití žehličky!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.