Aktuality Stravování

Kam vyrazit na valentýnskou (nejen) veganskou večeři?

večeře valentýn
Program na romantický valentýnský večer se pro většinu zamilovaných neobejde bez společné večeře. Pokud si ji chcete naplno užít, zapomeňte na její přípravu doma a nechte se hýčkat v nějaké dobré restauraci. Svým výběrem restaurace (i konkrétního jídla) můžete ovlivnit, jak velká ekologická stopa za vámi po spolknutí posledního sousta zůstane. Máme pro vás pár tipů na vegetariánské a veganské podniky, kde si skvěle pochutná i zapřisáhlý "masožrout" a naše planeta zároveň nepřijde k úhoně.

Plevel Praha

Veganská a raw restaurace leží přímo v srdci hipsterské zóny Krymská (sesterskou restauraci Plevel najdete i v Jindřišské). V Plevelu si pochutnáte nejen na tradičních veganských burgerech, ale taky české klasice, jako je například “svíčková na smetaně“. Tu jsme testovali i my a dáváme deset bodů z deseti. V Plevelu panuje rodinná útulná atmosféra, ale bývá tu docela nabito, tak si určitě udělejte rezervaci.

Restaurace Plevel, Krymská 126/2, Praha 10

Lehká hlava Praha

Vegetariánská restaurace Lehká hlava je sesterským podnikem oblíbené Maitrey. Celý interiér ve stylu feng shui se dvěma pohyblivými fontánami působí hodně intimně a poklidně. Poměrně obsáhlé menu nabízí mix mezinárodní kuchyně, najdete na něm například quesadilly, thajské zelené kari nebo burgery. Náš tip: Špenátový komínek s grilovaným kozím sýrem. Poloha restaurace na Starém Městě přímo vybízí k večerní romantické procházce. I zde je rezervace nutná.

Restaurace Lehká Hlava, Boršov 2/280, Praha 1 

Pastva Praha

Restaurace Pastva je čistě veganská, nabízená jídla jsou připravována moderně a ze sezónních surovin, vybrat si můžete i z řady domácích dortů a jiných dezertů. Nás nadchl bezkonkurenční miso ramen. Pastva podporuje lokální výrobce, a tak na menu najdete autentická vína z Moravy, pivo z Únětic, mošty z Loun nabo kávu z pražírny Candycane.

Vegan restaurant & café Pastva, Nádražní 102, Praha 5

Vegalité Brno

Vegalité je mnohonásobně oceněná veganská a vegetariánská restaurace v centru Brna, která se zaměřuje na vaření z kvalitních lokální surovin. Na bohatém menu najdete haldu “českých klasik” ve veganské verzi, ale i celou řadu bezlepkových jídel. Ochutnat můžete i z několika druhů malopivovarních piv, včetně dvou vlastních. Doporučujeme ochutnat hospodský guláš nebo svíčkovou na smetaně. Rezervace nutná.

Restaurace Vegalité, Slovákova 359/10, Brno

Forky’s Brno

Čistě veganské bistro-restaurace Forky´s najdete přímo v centru Brna (další pobočky jsou v Praze, Trnavě a ve Vídni). Interiér je stylový a moderně zařízený a pokud vám nevadí atmosféra bistra, tamní kuchyně vás nepochybně nadchne. Vybrat si můžete z české i světové kuchyně, řada jídel je pojata, stejně jako interiér, v moderním stylu, a tak v nabídce najdete například superbowls, chuťově a nutričně bohaté velké salátové misky s vysokým podílem quinoy. Náš tip: French burger.

Forky’s, Jakubské náměstí 1, Brno

zdroj: restu.cz | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu