Aktuality Příroda Společnost

Klimatická opatření přijímá řada obcí u nás, ukazuje nový dokumentární film

V souvislosti s ochranou klimatu často slýcháme spíše o nečinnosti či nedostatečné aktivitě českých orgánů a institucí. Řada samospráv přitom na nic nečeká a klimatická opatření sama zavádí. Chrání tak nejen klima, ale také zpříjemňují životní prostředí svým občanům i návštěvníkům. Jak? To se dozvíte v novém dokumentu Česko chrání klima aneb příklady dobré praxe.

Mokřady i výrobní hala

Dokument Česko chrání klima aneb příklady dobré praxe zkoumá nespočet klimatických opatřeních, která po celé republice zavádějí jednotlivé obce, podniky, neziskové organizace i aktivní spolky. Dozvíte se tak například o obnově mokřadů na Šumavě, fotovoltaických panelech na střechách škol, první zelené výrobní hale i udržitelném způsobu hospodaření v krajině.

Jde to i u vás

U příležitosti letošního Dne Země zveřejnila dokument organizace CI2, která zavádění lokálních klimatických opatření podporuje. V loňském roce mimo jiné vydala publikaci Města a sídelní krajina ČR v době změny klimatu, která cílí především na představitele veřejné správy. Nabízí v ní základní přehled soudobých poznatků a praktických opatření, která mohou pomoci obcím promyšleně a efektivně reagovat na změnu klimatu.

zdroj: CI2| fotografie: pexels.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu