Vítejte » Brain teasers » Logický test: Uhodněte, které číslo v této řadě čísel chybí, a změřte své IQ!

Logický test: Uhodněte, které číslo v této řadě čísel chybí, a změřte své IQ!

Pokud chcete posílit svůj mozek, můžete se ve volném čase věnovat této aktivitě!

Máte rádi mozkové výzvy? Pak máte štěstí, protože dnes pro vás máme výzvu, která splní vaše očekávání a doufáme, že i vaše kognitivní schopnosti. Jste zvědaví, jaká je vaše úroveň, a troufnete si na tuto výzvu?

Vizuální test: „Které číslo musí doplnit tuto posloupnost čísel?

V dnešním IQ testu bude vyzkoušena vaše matematická logika a rychlost myšlení. Aby byly vaše schopnosti co nejlepší, nezapomeňte se soustředit a nenechte se rozptylovat.

Zvláště když na vyřešení hádanky máte pouze 20 sekund. Jste připraveni?

Níže je řada čísel bez pevně stanoveného sestupného nebo vzestupného pořadí. Ve skutečnosti se tato řada řídí jinou matematickou logikou. Máte 20 sekund na to, abyste se pokusili tuto logiku uhodnout a najít chybějící číslo v poslední řadě série. Myslíte si, že se vám to podaří?

 

IQ test: správná odpověď

Pokud vám vypršelo 20 sekund, můžete nyní porovnat svou odpověď s řešením uvedeným níže. Uvidíme, zda jste inteligentní, nebo ne.

Řešení

Chybějící číslo, které jste měli najít, bylo 6. Našli jste správnou odpověď? Pokud ne, zde je návod, jak ji najít: Museli jste sečíst všechna čísla vlevo a vpravo, abyste získali prostřední číslo následujícím způsobem:

V prvním řádku najdete čísla 3 + 7 = 10 a 8 + 2 = 10.

2 + 9 = 11 a 4 + 7 = 11 ve druhém řádku.

9 + 6 = 15 a 8 + 7 = 15 ve třetím řádku.

A konečně 4 + 2 = 6 a 1 + 5 = 6.

© Udrzitelnyzivot

 

Odpověděli jste správně na dnešní matematickou hádanku? To znamená, že máte vynikající logické uvažování a dobrou rychlost analýzy a rozlišování.

Abyste si udrželi tuto vysokou úroveň IQ, musíte své kognitivní schopnosti nadále posilovat pravidelnou stimulací mozku. A jak lépe stimulovat mozek než pomocí zábavných IQ testů!

Máte menší potíže s nalezením chybějícího čísla? Pomocí našich zábavných mozkových výzev můžete také rozvíjet svou rychlost analýzy a matematické dovednosti. Těmto mozkovým hrám musíte dát ve volném čase přednost před sociálními sítěmi.

Pokud se chcete při procvičování ještě více pobavit, proč nepozvat ke hře své přátele nebo rodinu? Neváhejte se s nimi o tento druh matematických hlavolamů podělit!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.