Vítejte » Brain teasers » Matematická hádanka: Jaká je odpověď na poslední rovnici? Pokud jste génius, odpovíte za méně než 15 sekund!

Matematická hádanka: Jaká je odpověď na poslední rovnici? Pokud jste génius, odpovíte za méně než 15 sekund!

Zde je matematická hádanka, která vám umožní na několik sekund změřit vaše IQ.

Hledáte podnětnou aktivitu pro svůj volný čas? Vyzkoušejte svůj intelekt v následujícím IQ testu! Je to skvělý způsob, jak se pobavit a zároveň rozvíjet své mozkové schopnosti.

Toto mozkové cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Neváhejte a vyzvěte své přátele a rodinu, aby se k zábavě připojili.

Vizuální test: „Jaká hodnota chybí v poslední rovnici?

Následující IQ test vyžaduje dobrou úroveň mentální aritmetiky a logického uvažování. Jste dobří v matematice? Dokažte to nyní. Pokud výpočty nejsou vaší silnou stránkou, využijte příležitosti a zapracujte na své úrovni pomocí této mozkové výzvy. Jste připraveni vyřešit dnešní hádanku?

Pečlivě analyzujte obrázek níže. Skládá se ze 4 rovnic, v nichž jsou jako neznámé glóby a zvony. Poslední rovnice: jeden glóbus – jeden zvonek x budíky stále nemá odpověď. Je na vás, abyste ji pomocí matematické logiky našli.

© Udrzitelnyzivot

 

Na vyřešení rovnice máte 15 sekund. Je to na vás!

IQ test: správná odpověď

Patnáct vteřin vypršelo. Nyní si můžete oddechnout a porovnat svou odpověď s řešením, které vám prozradíme níže.

Řešení

Odpověď na poslední rovnici je -38. Našli jste ji?

Zde je návod, jak se k ní dostat. Museli jste začít nalezením hodnoty květů a listů následujícím způsobem:

Hodnotu zeměkoule získáte z první rovnice: 2 zeměkoule = 20, takže 1 zeměkoule má hodnotu 10.

Tuto hodnotu dosaďte do druhé rovnice a získáte hodnotu zvonu: 1 zeměkoule x 1 zvon = 20, 10 x 1 zvon = 20, 1 zvon = 20/10 = 2.

Pomocí třetí rovnice pak zjistíte hodnotu budíku: 1 budík / 2 zvony = 2, 1 budík / 4 = 2; jeden budík má tedy hodnotu 2 x 4 = 8.

Konečně poslední rovnici zapíšeme takto: 10 – 2 x 24 = 10 – 48 = -38.

© Udrzitelnyzivot

 

Podařilo se vám vyřešit tuto rovnici za méně než 15 sekund? Výborně! Vaše matematické uvažování svědčí o tom, že máte vysoké IQ.

Pokud se vám to nepodařilo, pokračujte v tréninku s našimi IQ testy, které posílí vaše kognitivní schopnosti.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.