Vítejte » Brain teasers » Matematická hádanka: Přesuňte pouze jednu zápalku a opravte tuto rovnici. Uspějí jen ti nejbystřejší!

Matematická hádanka: Přesuňte pouze jednu zápalku a opravte tuto rovnici. Uspějí jen ti nejbystřejší!

Dokažte, že jste vnímavý a inteligentní člověk, a vyřešte tuto matematickou hádanku.

Prozíravost je znakem inteligence a vysokého smyslu pro pozorování a logiku. Pokud máte tuto schopnost, znamená to, že máte dobrou bystrost mozku a rozlišovací schopnosti. Díky následujícímu IQ testu můžete zjistit, zda jste vnímaví, nebo ne. Pokud jste zvědaví, přijměte tuto výzvu hned.

IQ test: „Kterou sirkou je třeba pohnout, aby byla tato rovnice v rovnováze?“.

Abyste následující test zvládli, musíte se soustředit, abyste co nejlépe využili schopnosti svého mozku. Na obrázku níže je zobrazena rovnice, ve které byla čísla vytvořena pomocí zápalek: 5 + 9 = 9. V této rovnici jsou čísla rozložena na dvě části. Jak vidíte, tato rovnice je zcela chybná: 5 + 9 dává 14, nikoliv 9.

© Udrzitelnyzivot

 

Takže jste uhodli, co je vaším úkolem pro tento den? Je to opravit tuto rovnici. K tomu smíte přesunout pouze jednu ze zápalek na obrázku. Na nalezení správné odpovědi máte 15 sekund. Hodně štěstí!

IQ test: správná odpověď

Patnáct vteřin uplynulo. Našli jste správnou odpověď včas? Pokud ne, řešení vám prozradíme níže.

Řešení

Ve skutečnosti stačilo posunout svislou shodu vlevo od čísla 9, abyste s prvním číslem 5 vytvořili šestku. Tímto způsobem získáte správnou rovnici: 6 + 3 = 9.

© Udrzitelnyzivot

 

Našli jste správnou odpověď? Dobrá práce! Jste vnímavý člověk! A to ani nemluvíme o rychlosti vaší analýzy. Málokomu se podaří vyřešit tuto vizuální hádanku za méně než 15 sekund jako vám.

Pokud se vám to nepodařilo, nezoufejte. Splnění tohoto matematického úkolu je pro vás již úspěchem. Tím spíše, že vám umožnila stimulovat váš mozek a pokusit se jít za hranice svých možností. Nevzdávejte se a pokračujte v posilování svého mozku. Tréninkem a cvičením zjistíte, že se vaše kognitivní schopnosti znásobí.

Spolehněte se na nás, že vám pomůžeme rozvíjet vaši inteligenci. Na našich stránkách najdete různé druhy IQ testů, se kterými se můžete procvičit.

Pro ještě větší zábavu neváhejte pozvat své přátele nebo členy rodiny, aby si s vámi hráli a rozvíjeli se, počínaje dnešním testem. Nezapomeňte se s nimi o tuto matematickou hádanku podělit a zjistit, jak si vedou.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.