Vítejte » Zprávy » Matematická výzva: Dokážete najít řešení této hádanky za méně než 45 sekund?

Matematická výzva: Dokážete najít řešení této hádanky za méně než 45 sekund?

Tato matematická hádanka je ideální pro testování vaší mysli a zábavu zároveň.

Dnešní hádanka je matematickou výzvou, která na první pohled vypadá složitě, ale její řešení je zábavné. Pokud jste číselný virtuos, máte možnost to vyřešit za méně než 45 sekund.

I když vám však matematika nevyhovuje, tuto výzvu má každý na dosah. K jeho vyřešení vám postačí trocha soustředění a trpělivosti.

Prezentace matematické výzvy

Matematika se prezentuje jako průzkum neznámého labyrintu. Jeho rozlišení vás může přivést k řešení nebo ještě více svést z cesty. Jedním si však musíte být jisti: každá chyba, kterou uděláte, vás o krok přiblíží ke správné odpovědi.

Tato výzva je pro každého, ať už jste znalcem čísel nebo jen fanouškem hádanek. Tato matematická záhada vyžaduje vaši logiku, ale také vaši schopnost dešifrovat kódy.

Hádanka dne má podobu tří trojúhelníků. Každý trojúhelník má číslo uvnitř, ale i vně na třech stranách. Když se podíváte pozorně, všimnete si, že uvnitř třetího trojúhelníku chybí číslo.

K vyřešení této matematické úlohy tedy musíte najít chybějící číslo. Abyste výzvu ještě více okořenili, máte časový limit 45 sekund.

© Udrzitelnyzivot

 

Abychom vám pomohli najít řešení, zde je malá rada: nekomplikujte si život, protože klíč k nalezení správné odpovědi spočívá v její jednoduchosti. Měli byste vědět, že matematické úkoly byly navrženy tak, aby stimulovaly váš mozek, ne aby vás bolela hlava.

Odpověď na matematickou hádanku

Podařilo se vám najít chybějící číslo za méně než 45 sekund? Gratulujeme, pokud se vám podařilo vyřešit hádanku včas. Musíte být skutečný číselný virtuóz.

Pokud se vám nepodařilo najít správnou odpověď, okamžitě řešení této matematické záhady. Nejprve musíte zjistit, proč jsou čísla uvnitř 10 a 36. Zde jsou výpočty, které musíte udělat:

  • 2x(2+3)=2×5=10
  • 4 x (4 + 5) = 4 x 9 = 36

Podle této logiky, abyste našli chybějící číslo, byste proto měli udělat následující:

  • 6 x (6 + 7) = 6 x 13 = 78

Chybějící číslo je tedy 78.

 

© Udrzitelnyzivot

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.