Vítejte » Zprávy » Matematická výzva: dokážete najít řešení této hádanky za méně než 60 sekund?

Matematická výzva: dokážete najít řešení této hádanky za méně než 60 sekund?

V dnešním testu se zaměříme na matematiku. Mimochodem, znali jste pověst, že Einsteinovi nešla matematika? Tato fáma, která uklidňovala méně nadané v matematice, je však nepravdivá. Ve skutečnosti slavný fyzik neměl v tomto předmětu žádné nedostatky a zvládal ho velmi dobře již od útlého věku. Dnes musíte najít hodnoty jednotlivých objektů.

Jak zjistíte odpověď na tento matematický test?

Řešení této matematické hádanky není složité. Stačí, když zjistíte hodnoty jednotlivých objektů.

© Udrzitelnyzivot

 

Tento typ hádanky byste měli znát, protože jsme jich již několik představili. Každý řádek popisuje výpočet, který je třeba vyřešit. V tomto testu však máte k dispozici pouze řadu sčítanců, což úlohu ještě více usnadňuje. To však neznamená, že byste neměli používat další matematické operace. Abyste našli řešení každého řádku, je nutné používat základní operace.

Jak najít správnou odpověď?

Zde je několik tipů, které vám pomohou tento test zvládnout. Především je třeba používat kalkulačku a neváhejte si dělat poznámky na papír. Dále byste měli používat nejzákladnější operace: odčítání, sčítání, násobení a dělení. Neztěžujte si práci složitými rovnicemi, ztratili byste tím čas.
Nakonec postupujte postupně. Začněte prvním řádkem a postupně se propracovávejte k poslednímu řádku.

Řešení tohoto testu

Výsledek poslední operace je 18. Našli jste správnou odpověď? Pokud ano, jste v mentální aritmetice velmi dobří. Pokud ne, zde je řešení, které vám pomůže najít hodnotu jednotlivých objektů.

První řádek je snadný: 45 / 3 = 15.
Druhý řádek: Abyste dospěli k číslu 23, musíte vypočítat hodnotu diety, která je 4.
Třetí řádek: 4 + dvoje hodinky je 10. Dedukcí zjistíme, že jedny hodinky se rovnají 3.

Totéž platí pro trs banánů.
Hodnota hodin na posledním obrázku je 2 a hodnota banánů je 3. To znamená: 2 + 3 + 3 + 10 = 18.

© Udrzitelnyzivot

 

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.