Vítejte » Brain teasers » Matematický kvíz: V této matematické hádance zjistěte, kolik x a y jsou stejné!

Matematický kvíz: V této matematické hádance zjistěte, kolik x a y jsou stejné!

Tato matematická výzva je vyhrazena pro ty nejchytřejší a ty s neomylnou logikou. Otestujte si ten svůj!

Matematické a logické výzvy jsou skvělým způsobem, jak otestovat své intelektuální schopnosti. V dnešním testu je potřeba najít ne jednu hodnotu, ale dvě, což jsou x a y.

Zjistit, jakou cenu tyto neznámé mají, může být obzvláště obtížné. S dobrou logikou a použitím několika matematických pravidel to však zvládnete.

Tato hádanka je jen pro nejchytřejší a nejnadanější v matematice. Pokud si myslíte, že jste jedním z nich, neváhejte a přijměte tuto výzvu. Buďte si jisti, že abychom vám pomohli najít řešení, prozkoumáme různé strategie k vyřešení tohoto problému a objevíme hodnoty x a y.

© Udrzitelnyzivot

 

Jak zjistit hodnoty x a y?

Prvním krokem k vyřešení problému je pečlivá analýza pyramidy čísel. Podívejte se, jak jsou čísla uspořádána a jak jsou odděleny krabice. Následně se snažte pochopit, zda je ve tvaru krabic nějaký konkrétní záměr.

Pochopení předmětu je skutečně prvním imperativem k vyřešení matematické záhady. Poté identifikujte možné vzory nebo vztahy mezi každým číslem. Nalezení logické souvislosti mezi těmito čísly bude posledním krokem k pochopení, než se pustíte do výpočtů.

Jak vyřešit tuto hádanku?

Jakmile určíte matematické vzorce a vztahy v pyramidě, můžete přejít k řešení výzvy. Můžete použít jakékoli možné prostředky nebo matematické operace, pokud najdete správnou odpověď.

Pro tento druh hádanky však stačí základní operace k nalezení odpovědi. Můžete použít hlavní základní matematické operace, tedy sčítání, odčítání, násobení a dělení. Použitím správných operací můžete tento test obstát.

Abyste mohli úkol vyřešit rychleji, můžete v případě potřeby použít kalkulačku, ale vaše mentální matematické dovednosti budou efektivnější.

Řešení

Našli jste hodnoty pro x:12 a y:11? gratuluji! Pokud ne, zde je návod, jak na to.

Pro x: 3 + 15 = 18

18/2 = 9

15 + 7 = 22

22/2 = 11

7+19=26

26/2 = 13

9 + 11 = 20

20/2 = 10

Pro y: 11 + 13 = 24

24 / 2 = 12 x se pak rovná 12 y: 10 + 12 = 22 -> 22 / 2 = 11.

© Udrzitelnyzivot
mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.