Vítejte » Zprávy » Matematický test: Zjistěte, kolik se rovná otazník, za méně než 45 sekund!

Matematický test: Zjistěte, kolik se rovná otazník, za méně než 45 sekund!

Dokážete vypočítat hodnotu otazníku? Pokud ano, jste dobří v matematické dedukci.

V tomto matematickém a logickém testu si budete muset vyzkoušet své schopnosti. Tento test je navržen tak, aby stimuloval vaši mysl a zlepšil vaši intelektuální rychlost. Tuto hru je však třeba vnímat jako zábavnou a podnětnou výzvu, kterou můžete hrát jako rozptýlení.

Úkol je jednoduchý a spočívá v nalezení hodnoty otazníku. Je to rychlá a stimulující výzva, která prověří vaše schopnosti řešit matematické problémy.

© Udrzitelnyzivot

 

Jak poznáte hodnotu otazníku?

Tento test vyžaduje jak matematické znalosti, tak logické myšlení. Účastníci musí najít vztah mezi čísly ve výroku a pomocí této logiky určit chybějící hodnotu.

Prvním krokem při řešení úkolu je pečlivá analýza výroku a určení příslušných informací. Zásadní je porozumět uspořádání čísel a konkrétnímu rozvržení výpisu. Toto uspořádání nebylo umístěno náhodně a má důležitý význam.

Jakou hodnotu má otazník?

Jakmile jste výrok analyzovali a pochopili, jak rovnice funguje, můžete začít používat matematickou logiku. Chcete-li zjistit chybějící hodnotu otazníku, postupujte krok za krokem. Musíte hledat příslušné matematické operace.

Čtyři základní operace jsou pro tento druh skládačky často zásadní. K řešení úkolu lze použít sčítání, odčítání, násobení a dělení. Právě díky těmto operacím budete schopni najít řešení.

Postupujte krok za krokem a pochopte, že všechna čísla mají logickou posloupnost. V případě potřeby můžete provádět stejné výpočty a operace. Buďte opatrní, tato hra je časově omezená a na úspěch máte jen několik sekund. Na pomoc si vezměte tužku a papír, abyste mohli operace rychle dokončit.

Pro úspěšné zvládnutí tohoto matematického testu jsou také nezbytné dobré mentální aritmetické schopnosti. Jste připraveni začít?

Řešení

Našli jste odpověď? Pokud jste získali 72, gratulujeme! To je správná odpověď. Matematika byla jednoduchá: museli jste pochopit logiku hádanky. Museli jste také používat matematické operace, jako je násobení a odčítání. Logika tohoto testu byla :

8 × 8 – 8; 7 × 7 – 7; 11 × 11 – 11, a proto 9 × 9 – 9 = 72. V tomto případě se jednalo o násobení.

© Udrzitelnyzivot

 

Ti, kteří odpověď nenašli, mohou pro lepší pochopení zkusit operace zopakovat.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.