Příroda

McÚl od Mekáče upozorňuje na klesající populace včel

McDonald's začal na střechy svých švédských poboček instalovat tzv. McHives - plně funkční úly, které mají podpořit populace včel medonosných, jejichž populace jsou celosvětově ohroženy pesticidy a klimatickými změnami.

Od číze s okurkou k včele medonosné

V rámci iniciativy zaměřené na udržitelný rozvoj a zvyšování povědomí o klesající populací včel se švédské pobočky McDonald’s rozhodly instalovat na své střechy plně funkční úly. Vše začalo v roce 2018, kdy jedna z franšízantek, Christina Richter, umístila na střechu vlastní pobočky malý úl. Tento krok se stal inspirací pro celý řetězec.

Inovativní úly byly navrženy a postaveny návrhářem Nicklasem Nilssonem. Zajímavá není pouze jejich funkčnost, ale také realistický vzhled imitující typickou pobočku McDonald’s. Včely mají k dispozici venkovní posezení a dokonce i drive-thru. První z úlů byl nedávno vydražen pro charitu za více než 10 tisíc dolarů.

Ve jménu udržitelnosti

Christoffer Rönnblad, marketingový ředitel společnosti McDonald’s Švédsko, přiznal, že společnost je nadšená spojením poboček ve jménu udržitelnosti. Myšlenku v podobě úlů na střechách chce řetězec šířit dál, ostatně klesající populace včel jsou celosvětový problém.

zdroj: inhabitat.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu