Společnost

Musíte vidět: Dominion (celý dokument s českými titulky)

Dokument Dominion (v češtině Nadvláda) z roku 2018 představuje 2 hodiny důvodů, proč se vyhnout masu a živočišné výrobě. Zcela bez cenzury ukazuje zneužívání zvířat v průmyslu a odhaluje krutost, která stojí za nedělním obědem některých lidí.


(titulky si zapněte kliknutím na ikonu v přehrávači, v nastavení nechybí čeština)

Proč to musíte vidět?

Na stránkách magazínu Udržitelný život startujeme seriál článků Musíte vidět, prostřednictvím kterého chceme přinášet tipy na zajímavé dokumenty, filmy, reportáže a další videa, která se bez obalu dotýkají problematiky udržitelnosti. Dominion je prvním z nich a zcela upřímně musím říct, že začínáme opravdu hodně zostra. Dokument byl natočen v Austrálii a máte možnost díky němu vidět opravdu šokující záběry ze skrytých kamer a dronů. Příběhy obětí v masovém, mléčném či textilním průmyslu jsou děsivé.

Strach a krev

Dokument vyvolává celou řadu otázek. Spotřebitelé jsou přesvědčeni o tom, že zvířata žijí dobré životy a až do samotného konce neví, co přijde. Nic necítí. Poslední hodiny, minuty a sekundy jsou však v praxi plné strachu a zápachu krve. Zběsilého boje do posledního dechu. Na jedné sraně je mlýnek, na druhé balíček, u kterého si říkáme, že zcela jistě vznikl humánně a eticky. K tomu si ničíme životní prostřední, kácíme lesy a produkujeme skleníkové plyny. Zhlédnout dokument Dominion doporučuji každému, kdo se nebojí otevřít oči.

zdroj: inhabitat.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu