Společnost

Na ekologickou výchovu není nikdy příliš brzy – tip na knihu

Máte doma malé děti a řešíte, kdy a hlavně jak s nimi začít mluvit o ochraně životního prostředí? Pomoct vám může knižní publikace 50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety, která zajímavou a interaktivní formou ukazuje, že i samy děti mohou být prospěšné a svými kroky zbytečně neškodit přírodě.

Zábava je základ zájmu

Ochrana přírody nemusí být žádná nuda, ale lze ji pojmout jako zajímavé dobrodružství, na které se můžou úspěšně vydat i nedospěláci. Publikace 50 nápadů pro děti, jak přispět k záchraně planety je proto plná nejen informací, ale především praktických návodů, pokusů a postupů, které si mohou děti vyzkoušet a osahat, ať je to ve škole, s rodiči nebo klidně úplně samy. Kromě zábavných ekopokusů tak na malé dobrodruhy čekají i různé kvízy a tipy, kde se k dané problematice dozvědět víc.

Nejen obsah, ale i forma

Autorkou knihy je Sophie Javna, vizuální zpracování české verze má ale na svědomí česká ilustrátorka Kateřina Janatová, která za něj dokonce dostala ocenění ministra kultury. Díky ní dostalo naše vydání krásnou podobu a je pro děti velmi atraktivní takže se ke knížce budou rády vracet.

fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu