Domácnost

Nakupujete online a hromadí se vám doma papírové tašky? Poradíme vám, jak je znovu smysluplně využít

zdroj: pixabay.com

Chodíte nakupovat do obchodu osobně? Pak s sebou nejspíš nosíte látkovou tašku a látkové sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu. Při stále oblíbenějším nakupování online ale tahle možnost neexistuje, a tak se musíme spokojit s tím, že nám nákup přivezou v papírových taškách. Co ale s nimi pak, po vybalení nákupu? Jedna možnost je samozřejmě tašky hodit do modrého kontejneru, druhá je je kreativně znovu použít. Koukněte na naše tipy.

Nakupování

Vezměte s sebou papírovou tašku znovu na nákup. Nemusí se jednat o potraviny, papírová taška opakovaně poslouží na jakékoliv nákupy. Tip: Pokud potřebujete nést něco těžkého, vložte dvě tašky do sebe. Takto zdvojená papírová taška má velkou pevnost.

zdroj: unsplash.com

Obálka, poštovní balíček

Potřebujete odeslat balíček? Pokud není nutné dávat jeho obsah do krabice (například jako prevence rozbití), zabalte ho do papírové tašky a uzavřete pomocí izolepy. Adresu napište přímo na tašku. Tip: Do tašky můžete vložit i menší krabici.

Pytle do koše

Většina lidí si zvykla vkládat do odpadkového koše igelitový sáček, aby bylo vynášení odpadků snazší a samotný koš nebylo nutné po každém vysypání umývat. Stejnou službu vám ale zajistí i papírová taška, kterou tak snadno využijete a zároveň snížíte spotřebu plastů.

Dárkový balicí papír

Tašku rozstřihněte na bocích a rozevřete . Vznikne vám poměrně velký kus čistého, přírodního, z jedné strany nepotištěného balicího papíru, do kterého můžete zabalit třeba dárek. Zabalený dárek snadno dozdobíte například mašličkou.

zdroj: pexels.com

Karnevalová maska

Papírové tašky se dají využít i k tvoření, které si užijí především děti. Tašku nasaďte na hlavu a označte místa, kde má dotyčný oči. Na těchto místech vystřihněte v tašce otvory. Zbytek “obličeje” masky domalujte barvami dle vlastní fantazie. Můžete na něj také nalepit například vlasy nebo vousy, ideálně ze zbytků starých látek nebo vlny.

Štítky, jmenovky, kreslení

Rozstřiženou tašku můžete využít i jako běžný papír, například na kreslení. Nebo z něj pomocí nůžek snadno vyrobíte všelijaké jmenovky či štítky.

Papírový kornout

Tašku rozstřihněte a vystřihněte co největší obdelník. Smotejte do kornoutu, který můžete naplnit třeba popcornem.

zdroj: Lenka Pipková|fotografie: unsplash.com, pexels.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu