Aktuality Cestování

Nové plíce pro Paříž za 1,8 miliardy korun? Zahrady kolem Eiffelovy věže čeká proměna

Paříž dlouhodobě bojuje s kvalitou ovzduší a množstvím automobilů. V rámci snah přinést do města více zeleně se oblast kolem Eiffelovy věže dočká velká změn. Návštěvníky ohromí propojené zahrady, zpěv ptáků, bazény a vodní fontány.

Prostor procházek a čerstvého vzduchu

Proměna by se měla uskutečnit do roku 2024 – ideálně před pořádáním Letních olympijských her. Starostka Anne Hidalgo prozradila, že chce vybudovat za 1,8 miliardy korun prostor pro procházky a nádhernou přírodu. Výsledek rekonstrukce zahrady potěší hlavně chodce. Po ukončení první etapy přijde na řadu druhá, která bude dokončena do konce roku 2030. Více zeleně bude pozitivně působit na kvalitu ovzduší a veřejné zdraví. Oblast bude přístupná všem, nejen turistům.

Amsterdam chce zcela zakázat přístup znečišťujícím autům do roku 2030

Bez kritiky se to neobejde

Rekonstrukce vyžene z oblasti automobily, což se pochopitelně některým lidem nelíbí. Doprava z rušných silničních tahů se přesune do tunelů. Podle kritiků se zvýší doba dojízdění do práce a znečištění ovzduší se od Eiffelovy věže pouze přesune do jiné části města. Paříž nepřestane produkovat skleníkové plyny a investice je příliš vysoká. Jaký reálný dopad bude mít zelená iniciativa na prostředí se však brzy dozvíme.

zdroj: youmatter.world | fotografie: pexels.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu