O webu

Online magazín Udržitelný život byl spuštěn v květnu 2019 s cílem čtenářům pravidelně přinášet podnětné a inspirativní články o udržitelném způsobu života. Čekají na vás jak události ze světa, tak novinky z České republiky. Kromě článků u nás najdete také rozhovory se zajímavými osobnostmi a soutěže. Přinášíme čtení nejen pro BIO, EKO, cruelty free a vegan čtenáře :-).

Proč?

Každý žijeme v nějaké bublině. V té naší, udržitelné bublině, je zcela normální přemýšlet nad tím, zdali naše existence nemá negativní vliv na současný i budoucí svět kolem nás. A je úplně jedno, jestli jde o nedělní oběd, cestu na dovolenou, nebo výběr zaměstnání. Věříme, že drtivá většina lidí má možnost volby a vše je pouze o tom, jak se člověk rozhodne.

Jakmile se však podíváme ven z bubliny, máme pocit, že za nálepku EKO bychom se snad měli stydět. Potkáváme se s nepochopením, pohrdáním, provokací a výsměchem. Nemáme to nikomu za zlé. Každý prochází vývojem, každý má právo na svůj vlastní názor. O udržitelném způsobu života píšeme bez pocitu nadřazenosti a toho, abychom někomu tvrdili, že žádný jiný způsob života nemá smysl. Na druhou stranu však věříme, že sdílením informací z kvalitních zdrojů dokážeme někomu otevřít oči, případně někoho motivovat k tomu, aby se upřímně zamyslel nad tím, jakým způsobem žije a jakou stopu zanechává na okolí.

Budeme velmi rádi za vaše veškerá nápady a připomínky. Stejně tak nám pište s nabídkami spolupráce. Budeme se těšit. Vaše zpětná vazba nás posouvá dál.

Udržitelný život – Magazín o udržitelném způsobu života

Zavřít reklamu