Vítejte » Zprávy » Objevte naše 4 domácí tipy na odstranění vosku ze svíček z vašeho nábytku nebo podlah!

Objevte naše 4 domácí tipy na odstranění vosku ze svíček z vašeho nábytku nebo podlah!

Odstranění vosku ze svíček z nábytku a podlah může být složité. Objevte naše 4 jednoduché a efektivní domácí tipy, jak rychle a bez námahy odstranit vosk ze svíček!

Svíčky jsou nezbytnou dekorací, která oživí místnost a vytvoří útulnou atmosféru. Roztavený vosk ale může na vašem nábytku a podlaze zanechat nevzhledné skvrny.

Naštěstí existují velmi jednoduché triky, jak odstranit vosk ze svíček, aniž byste poškodili nábytek. V tomto článku vám dáme 4 domácí tipy, jak snadno odstranit vosk ze svíček.

Roztavte vosk horkým ručníkem

Nejjednodušší způsob, jak vosk roztavit, je použít horký ručník. Zahřejte ručník v sušičce nebo v mikrovlnné troubě a přiložte jej na několik minut na ošetřovanou oblast.

Jedná se o velmi účinnou metodu pro odstranění stop vosku ze svíček, ale možná ji budete muset opakovat několikrát. Jakmile se vosk roztaví, použijte špičatý předmět k odstranění vosku a papírový ručník k odstranění přebytku.

K roztavení vosku použijte vysoušeč vlasů

Pokud chcete k roztavení vosku použít fén, měli byste přístroj nastavit na maximální výkon a umístit jej do vzdálenosti asi 5 až 10 centimetrů od vosku. Držte fén v této vzdálenosti a v neustálém pohybu, protože vosk začíná tát.

Jakmile se všechen vosk rozpustí, můžete jej setřít teplým vlhkým ručníkem, abyste odstranili veškeré zbytky. K odsátí zbytků vosku můžete použít i vysavač. Dávejte však pozor, abyste vosk nepřehřáli, protože by to mohlo vést k šmouhám nebo skvrnám, které se hůře odstraňují.

Vosk odstraňte kostkami ledu a žiletkou

Další velmi jednoduchou metodou odstranění vosku ze svíček je použití kostek ledu a žiletky. Chcete-li to provést, vložte několik kostek ledu do plastového sáčku a poté je přiložte na oblast pokrytou voskem. Jakmile vosk začne tuhnout a tuhnout, pomocí břitvy jemně odstraňte částečky vosku.

Při používání žiletky však buďte velmi opatrní, protože může způsobit trvalé poškození koberce nebo nábytku. Jakmile je vosk odstraněn, můžete látku vyčistit papírovými ručníky.

Pokud stále máte zbytky vosku, můžete je odstranit pomocí následujících přípravků:

  • Isopropylalkohol
  • Směs vody a soli
  • bílý ocet

Tyto produkty lze snadno najít v každém obchodě a jsou ideální pro odstraňování voskových skvrn. Můžete například smíchat isopropylalkohol s mýdlem na nádobí a vodou a poté směs nanést na skvrnu. Nechte několik minut působit a poté opláchněte vlhkým ručníkem.

K odstranění vosku ze svíček použijte papírové utěrky

Papírové ručníky jsou skvělým způsobem, jak odstranit vosk ze svíček. Papírové ručníky však nemohou vždy odstranit všechen vosk a mohou zanechávat zbytky. Před použitím papírové utěrky je proto důležité povrch důkladně očistit. Nejprve vosk mírně zahřejte horkým ručníkem nebo fénem, ​​aby změkl.

Poté na postižené místo přiložte papírové ubrousky a jemně zatlačte, aby se zbytky vosku absorbovaly. Postup opakujte, dokud neodstraníte všechen vosk. Pokud se vám skvrny obtížně odstraňují, můžete zkusit použít bílý ocet, isopropylalkohol nebo směs vody a soli.

Na závěr můžeme vidět, že 4 domácích triků k odstranění vosku ze svíček je mnoho a jsou rozmanité. Existují metody pro každý typ (pevný nebo kapalný) a povrch (tvrdý nebo měkký). V závislosti na typu vosku, který chcete odstranit, použijte některý z výše uvedených triků a snadno toho dosáhnete.

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.