Vítejte » Zprávy » Pochopení a boj s importovaným zelným červem: Kompletní průvodce zahradníka

Pochopení a boj s importovaným zelným červem: Kompletní průvodce zahradníka

Zjistěte, jak porozumět a ovládat motýla zelí s tímto komplexním průvodcem pro zahradníky. Naučte se triky, jak zabránit šíření tohoto škodlivého hmyzu a chránit své rostliny.

Pokud jste náruživý zahrádkář a hledáte informace o dovážené kapustě, pak jste na správné adrese! V tomto obsáhlém průvodci se dozvíte, jak porozumět a ovládat červa zelná, abyste ochránili svou zahradu.

Naučíte se identifikovat příznaky a přijmout preventivní opatření, abyste zabránili jeho nástupu. Najdete zde také tipy, jak se vypořádat s dovezenou červotočou, pokud už se vám na zahradě šíří. Jste připraveni se učit? Pak si přečtěte náš článek o motýlu zelném!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Renča M. (@renieewildlifephoto)

Co je to kapustový červ?

Motýl zelný neboli pieris brassicae je bílý hmyz, který se živí listy zelí. Tento hmyz je denní motýl, který klade larvy na listy zelí a vyvíjí se v zámotku. Tyto larvy jsou škůdci plodin, protože ničí listy tím, že v nich dělají díry. Importovaná hluchavka zelná se vyskytuje v celé Evropě a Severní Americe.

Proč je to pro zahrádkáře problém?

Dovezený červotoč je velmi častým škůdcem, který postihuje mnoho plodin. Larvy se živí mladými listy a kořeny rostlin, což má za následek snížený růst a produktivitu. Dospělci se svými jasnými barvami jsou často považováni za poruchu zraku, protože létají kolem rostlin a ulpívají na nich.

Kromě toho může tento hmyz kontaminovat plodiny škodlivými viry a bakteriemi, což může vést k významným škodám. Přítomnost těchto škůdců proto může bránit zahradníkům v úsilí produkovat zdravé a bohaté plodiny.

Jak bojovat proti červci zelné?

Dovezený červec zelný je velmi rozšířeným a těžko regulovatelným škůdcem. Naštěstí existuje několik metod, jak tento hmyz regulovat. První je pravidelná kontrola rostlin, abyste zjistili jejich přítomnost. Je nutné sledovat i rostliny, které jsou v blízkosti plodin, protože mohou sloužit jako útočiště škůdcům.

Musíte také přijmout preventivní opatření pro kontrolu motýla zelí. Důležité je vyčistit zahradu odstraněním plevele a zničením veškerého hmyzu v ní. Důležité je také plodiny dobře zalévat a dobře odplevelovat, zabráníte tak šíření škůdců. Zahradníci mohou také umístit pasti na motýly, aby chytili hmyz.

Proti motýlu zelném lze použít chemikálie, ale musí být aplikovány opatrně. Před použitím se doporučuje vždy pečlivě přečíst návod na výrobku a důsledně dodržovat léčebný režim. Je třeba také dbát na to, aby chemikálie nebyly aplikovány na jedlé rostliny, které budou později spotřebovány.

Zde je několik dalších tipů, jak se vypořádat s dovezenou kapustou:

  • Zničte všechna viditelná vajíčka a larvy
  • Přidejte rostliny, abyste přilákali přirozené predátory
  • Použijte mulčování kolem rostlin, abyste zabránili kladení vajíček
  • Pozor na hnojiva a přípravky, které mohou způsobit nárůst populace

Jaké jsou přírodní prostředky k odstranění motýla zelí?

Přírodní prostředky jsou účinným a levným řešením pro odstranění červce zelné. Sekání je prvním prostředkem, který je třeba vzít v úvahu. Lze to provést ručně nebo pomocí ořezávače, sekačky na trávu nebo jezdecké sekačky. Při sekání je důležité odstranit plsť, aby se zabránilo přemnožení housenek.

Poté je možné použít produkty na rostlinné a hmyzí bázi, jako je černé mýdlo a neemový olej. Housenky jsou na tyto produkty citlivé, což znamená, že mohou být usmrceny přímým kontaktem. Lze je aplikovat na listy zelí pomocí rozprašovače.

Kromě těchto přípravků lze ke snížení populace motýla zelná použít i biologické metody, jako jsou škůdci nebo predátoři. Před použitím chemických nebo biologických přípravků proti tomuto škůdci se doporučuje poradit se s odborníkem.

Dovezený červotoč je velmi běžný a agresivní škůdce, který může ohrozit vzhled a kvalitu vaší zahrady. Proto je důležité znát metody boje proti tomuto škůdci. Naštěstí tento obsáhlý průvodce obsahuje cenné informace, které zahradníkům pomohou porozumět červu zelném a implementovat účinné strategie pro jeho kontrolu. Uplatňováním těchto postupů budete moci udržovat svou zahradu zdravou a krásnou.

 

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.