Vítejte » Brain teasers » Pozorovací test: Máte dobré pozorovací schopnosti? Najděte andulku na tomto obrázku dříve, než uplyne 15 sekund!

Pozorovací test: Máte dobré pozorovací schopnosti? Najděte andulku na tomto obrázku dříve, než uplyne 15 sekund!

Vyzkoušejte si své vizuální rozlišování a dokažte, že jste pozorný člověk.

Věděli jste, že vizuální hry se často používají k měření pozorovacích schopností? Tyto vizuální testy, které se na první pohled zdají snadné, jsou ve skutečnosti více než jen zábavou. Jsou to dokonalé nástroje pro stimulaci mozku a zraku. Umožňují odvodit kognitivní a vizuální schopnosti člověka.

Pokud se vám tedy podaří vyřešit vizuální hádanku dne, můžeme odvodit, zda jste pozorovatel a génius, nebo ne. Udělejte si tento test a zjistěte to!

Vizuální test: „Kde je na tomto obrázku andulka?

Papoušci, příbuzní papoušků, jsou chytří tropičtí ptáci plní překvapení. Na tomto obrázku se malý papoušek rozhodl splynout s tímto krásným zeleným prostředím a nehýbat se, dokud si ho nevšimnete. Takže tady je váš úkol pro dnešní den.

Máte maximálně 15 sekund na to, abyste prohledali všechna zákoutí tohoto obrázku a našli dobře zamaskovanou andulku.

© Udrzitelnyzivot

 

Teď je řada na vás!

Vizuální test: Správná odpověď

Hlavním problémem této mozkové úlohy je, že dotyčný papoušek má opeření v barvách téměř podobných stromům a listí kolem něj. Dalším detailem, který tuto hádanku ztěžuje, je to, že tento krásný pták je malý.

Jak se vám to podařilo? Odpověď vám prozradíme níže a podíváme se, zda jste ve vizuální zkoušce obstáli.

Řešení

Jak ukazuje následující obrázek, malý papoušek se nachází v pravé části tohoto prostředí a k zamaskování mu stačil malý oranžový list.

© Udrzitelnyzivot

 

Našli jste správnou odpověď? Dobrá práce! Jste skutečně inteligentní člověk, vynikající pozorovatel. Pokud jste naopak ptáka nenašli před uplynutím 15 sekund, znamená to, že jste se nedostatečně soustředili nebo že jste nevěnovali pozornost všem detailům obrázku. Nenechte se odradit, takové dovednosti se rozvíjejí praxí.

Chtěli byste svůj mozek povzbudit? Vyzkoušejte naše testy, které pravidelně stimulují vaše IQ a zrak. Na našich stránkách najdete zábavné a zajímavé vizuální hry, které zlepší vaše zrakové rozlišování a rychlost pozorování.

Nezapomeňte tuto hru sdílet na sítích, aby si své IQ mohli otestovat i vaši přátelé, kolegové a členové rodiny!

 

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.