Vítejte » Brain teasers » Pozorovací test: Vyzkoušejte si své pozorovací schopnosti při řešení tohoto vizuálního úkolu.

Pozorovací test: Vyzkoušejte si své pozorovací schopnosti při řešení tohoto vizuálního úkolu.

Pokud máte bystré oči, zkuste tuto vizuální hádanku vyřešit do 15 sekund.

Jistě už dlouho víte, že mozkové a vizuální hry jsou skutečně účinné při udržování mozkové aktivity. Jak to dokážou? Tím, že ho stimulují mentálními cvičeními, která ho podněcují k lepšímu myšlení a analýze, k souhře smyslů a ke zlepšení času na analýzu.

V dnešní mozkové soutěži vyzkoušíme vaše pozorovací schopnosti a rychlost myšlení. Zvládnete tuto výzvu?

Vizuální test: „Najdete na tomto obrázku psa bez skvrn?“.

Stejně jako každý člověk mají i zvířata své osobnosti a fyzické vlastnosti. Věděli jste, že skvrny na dalmatinech se od sebe velmi liší? Na dalším obrázku vidíte velký vrh štěňat dalmatina.

Na první pohled mají všechna tato malá štěňata skvrny. Ale pokud jste dobrý pozorovatel, těch 10 sekund, které vám dáme na vyřešení této vizuální hádanky, bude příliš.

© Udrzitelnyzivot

 

V tomto vrhu je zvláštní malý pes bez skvrn. Jak jste jistě uhodli, vaším úkolem je najít ho do 10 sekund. Myslíš, že to dokážeš? Je na tobě, abys to dokázal!

Vizuální test: správná odpověď

Nyní, když uplynulo 10 sekund, je čas odhalit řešení této vizuální hádanky. Prošli jste testem, nebo ne?

Řešení

Pokud jste nenašli správnou odpověď, podívejte se do druhého řádku vpravo. Tam uvidíte jediného psa bez pásky přes ucho. Dokážete ho nyní vidět?

© Udrzitelnyzivot

 

Našli jste psa před vypršením času? Pak jste vynikající pozorovatel a máte bystrý rozum. Pokud jste v tomto testu neuspěli, nevyčítejte si to. Znamená to jen, že musíte svůj mozek stimulovat častěji než obvykle.

Pomáháte mu tak v jeho posilování a zlepšování schopností. Za tímto účelem navštivte naše stránky. Najdete zde celou řadu mozkových her s různými úrovněmi obtížnosti, které vám pomohou trénovat mozek.

Máte chuť vyzvat své přátele a rodinu? Neváhejte a podělte se s nimi o vizuální výzvu dne prostřednictvím sociálních sítí. Zjistěte, zda se jim podařilo vyřešit vizuální hádanku za kratší dobu než vám.

mm
O autorze, Marie Černá
Ahoj, jmenuji se Sarah a jsem webová redaktorka už 5 let. Začala jsem svou kariéru v oblasti komunikace, kde jsem objevila svou vášeň pro psaní a tvorbu obsahu pro web. Poté jsem se rozhodla specializovat se na webové psaní a pracovala jsem pro různé společnosti a komunikační agentury. Psala jsem pro webové stránky v různých oblastech, jako je technologie, móda, zdraví a wellness a také jsem pracovala na projektech přirozeného zpětného odkazu, abych zlepšila viditelnost webových stránek ve vyhledávačích.