Aktuality Příroda Společnost

Pozvánka: Jak mluvit s dětmi o klimatu?

člověk stojící u tajícího ledovce

Vzdělávací programy Člověka v tísni připravily pro rodiče, pedagogy i širokou veřejnost workshop o tom, jak mluvit s dětmi o klimatu. Bude následovat po promítání filmu Led v ohni tuto neděli 8. března v 15:30 v kině Světozor v Praze.

Děti a klima

Změny klimatu jsou jedním z nejzávažnějších problémů, se kterými se lidstvo musí vyrovnat, a které zároveň povedou k dramatické proměně života tak, jak ho známe dnes. Jestli je někdo, koho změny klimatu zasáhnou v plné síle a kdo se s nimi bude muset vypořádat, pak jsou to právě naše děti. Přestože většina předpovědí vypadá děsivě, rozhodně by to neměl být důvod k tomu, abychom se komunikaci tohoto problému s dětmi vyhýbali. Spíše naopak. Jak na to prozradí nedělní workshop Člověka v tísni.

Lektoři a odborníci

Workshop společně připravily vzdělávací programy Člověka v tísni: Jeden svět na školách a Vzdělávací program Varianty – Člověk v tísni. Dozvíte se na něm nejen to, jak s dětmi již probíhající i budoucí klimatické změny a jejich dopad na náš život komunikovat, ale za asistence lektorů a odborníků zmiňované organizace si můžete to, jak s dětmi o klimatu mluvit, aniž byste je strašili, rovnou vyzkoušet.

Led v ohni

Workshopu bude předcházet promítání dokumentárního filmu Led v ohni (Ice on Fire) v kině Světozor. Tento dokument, který natočila Leila Conners a produkoval Leonardo DiCaprio, hledá odpovědi na otázky, zda a jak se dají změny klimatu zvrátit a jaké možnosti máme pro snížení množství skleníkových plynů v atmosféře. Máme jako lidstvo dostatek kreativity, vynalézavosti, vizí a technologií potřebných k obnovení rovnováhy?

Průvodce globálním oteplováním

Dokument Led v ohni slouží jako aktuální průvodce globálním oteplováním. Odborníci na změnu klimatu názorně ukazují, jak sbírají a vyhodnocují data, co z nich plyne a jak dalekosáhle se jejich prognózy již naplňují. Dokument se soustředí na to, co lze proti změně klimatu vlastně podnikat. Receptů je spousta a nekončí jen u obnovitelných zdrojů energie. Záleží však na tom, zda je zvládneme uplatnit včas.

Kdo, kdy, kde

Kdy: neděle 8. března 17:30-19:00

Film Ice on Fire je promítán 8.března ve velkém sále kina Světozor od 15:30.

Kde: Tibet Open House, Školská 693/28, Praha

Kdo: vhodné pro rodiče, pedagogy i širokou veřejnost

Vstupné: zdarma

zdroj: Člověk v tísni | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu