Aktuality Příroda

Pozvánka: Přednáška o permakultuře

Pokud se zajímáte o to, co obnáší pěstovat udržitelně v souladu s přírodou a jak na to, vyrazte na Valentýna na podvečerní permakulturní přednášku do pražských Holešovic

Permakultura – (ne)snadné řešení

Principem permakultury je vytváření zahrad a veškerého prostředí, ve kterém člověk žije, trvale udržitelným způsobem. Uplatní se nejen na zmiňovaných zahradách, ale také farmách, při obdělávání rozsáhlých půdních ploch nebo i na městském balkóně či v komunitní zahradě. Slovo permakultura je vlastně souslovím – permanent agriculture – což bychom mohli volně přeložit jako trvale udržitelné zemědělství.

Permakultura vychází z pozorování přírodních zákonitostí a z moudrosti tradičního zemědělství, vnímá ale i moderní vědecké a technické poznatky. Mezi základní principy patří respektování přírodních zákonů a etické zacházení s přírodními zdroji, stejně jako využití lokálních zdrojů a propojování jednotlivých prvků ve fungující celek.

dívka zalévá květiny na zahradě

Pěstovat se dá i ve městě

Žijete ve městě a myslíte si, že permakultura tak není nic pro vás? Vězte, že ji můžete uplatnit i u sebe na balkóně nebo v některé z mnoha (ano, mnoha!) komunitních zahrad. Jednou z nich je i komunitní zahrada MetroFarm, která se tuto přednášku spolupořádá a do jejíhož fungování je možné se zapojit. Reportáž o jejím fungování můžete zkouknout tady.

ředkvičky v dlani

O lektorce

Přednášku povede lektorka Akademie permakultury Denisa Tomášková, která se dlouhodobě věnuje nejen permakulturnímu pěstování, ale také navrhuje permakulturní zahrady a usedlosti. Se svojí rodinou rozvíjí projekt Permakulturní Domácnost, kde momentálně pokrývá plochu kolem 8 000 metrů čtverečních. Absolvovala kurzy u zakladatele permakultury Billa Mollisona a jeho žáka Geoffa Lawtona a dalších.

Kdy, kde, jak

Kdy: pátek 14. února 2020, 17:00 – 20:00

Kde: Volnočasové centrum Holešovice, Železničářů 204/6, Praha 7

Vstupné: 300 Kč

Přihláška: Přihlásit se můžete zasláním emailu se jménem, telefonem a počtem osob na stepan.riha@osa2.cz

zdroj: permadoma-cz | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu