Aktuality Stravování

Pozvánka: Rostlinná strava plnohodnotně – přednáška

vegan jídlo salát
Vegetariánství a veganství se i u nás pomalu stává zcela běžnou formou stravování. Důvodů je hned několik; etické, zdravotní i klimatické. Jak se plnohodnotně stravovat bez masa a dalších živočišných produktů a zároveň si zajistit dostatečný přísun všech potřebných vitamínů, minerálů, tuků i bílkovin? To se dozvíte v sobotu 25. ledna v pražském kině Aero na přednášce Rostlinná strava plnohodnotně.

Jak zůstat na rostlinné stravě zdravý

Zdravotní benefity vegetariánství i veganství jsou nezpochybnitelné; stejně tak ale i fakt, že je na rostlinné stravě potřeba věnovat zvláštní pozornost dostatečnému přísunu některých vitamínů, minerálů, bílkovin a tuků. Pokud ho podceníte, může se stát, že se u vás po čase objeví zdravotní komplikace, které vás donutí vrátit se zpátky ke konzumaci živočišných produktů.

Co se na přednášce dozvíte

A právě to, na co je třeba si dát na vegetariánské a veganské dietě pozor, se dozvíte tuto sobotu, 25. ledna 2020, na tříhodinové přednášce výživové poradkyně Pavly Široké. Prostor bude věnován i tipům a radám, jak si bezmasou stravu chutně připravit. Posluchači se mohou těšit i na e-book s 54 recepty.

Kdo bude přednášet

Pavla Široká se výživovému poradenství věnuje desátým rokem, zároveň pořádá řadu kurzů pro odbornou i laickou veřejnost. Sama se již od roku 2007 stravuje vegansky, a tak je její specializací právě veganská strava a to, jak zajistit tělu dostatek všech makro i mikroživin.

Pavla Široká

Hlavní témata

  • jak zajistit dostatek všech potřebných živin a na co si dát obzvláště pozor
  • srovnání obsahu nutrientů ve veganské a běžné stravě
  • jak nakupovat a vařit vegansky

Kdy, kde, vstupenky

KDY: sobota 25. ledna 2020, 11:00

KDE: kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3, mapa

VSTUPENKY: 300 Kč, koupíte zde 

zdroj: Kino Aero | fotografie: Kino Aero

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu