Aktuality Móda a krása

Prada se v roce 2020 rozloučí s kožešinami

Italská luxusní značka Prada, které ženám po celém světě motá hlavu kabelkami, přestane od začátku roku 2020 zcela používat kožešiny. Již vyrobené zboží bude prodáno, ale nové kolekce s kožíškem „nevzniknou“.

Postoj zákazníků ke zvířatům se mění

Rozhodnutí značky Prada je dalším důkazem toho, že preference spotřebitelů se zásadně mění. Prada se připojuje k programu Fur Free Alliance (Aliance za módu bez kožešin). Alespoň malý obrat směrem k udržitelné módě podniká čím dál větší množství luxusních značek, mezi které patří například Gucci, Versace, Furla, Hugo Boss či Armani. Ty všechny kožešiny nechtějí používat. Na grafice máte možnost vidět to, jakým způsobem avizovaná aliance tlačí na zákazníky a samotné značky. Je vidět, že to funguje.

Co stojí za změnou?

Velká jména módního průmyslu ustupují z používání kožešin hned z několika důvodů. Tím prvním je bez diskuze rostoucí tlak ze strany ochránců zvířat. Druhý motiv je čistě byznysový. Mladší zákazníci jednoduše vyžadují oblečení, které má menší dopad na životní prostředí. Být eco-friendly začíná být očividně trendy.

zdroj: inhabitat.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu