Móda a krása

Proč vsadit na přírodní deodorant a jak si ho vybrat

deodorant, antiperspirant

Konvenční deodoranty a antiperspiranty se sice většinou vyznačují dokonalou a dlouhotrvající ochranou proti pocení a zápachu, obsahují ale koktejl umělých chemických látek, především sloučenin hliníku. Ty našemu zdraví neprospívají, dokonce jsou považovány za rakovinotvorné. A to už je silný důvod k tomu sáhnout po přírodní alternativě.

Chemie poráží přírodu

O účinnosti chemický antiperspirantů a deodorantů nikdo z nás nepochybuje. Ta je ale vykoupena obsahem nebezpečných látek, především sloučenin hliníku a umělé parfemace. Přírodní deodoranty jsou zcela bezpečnou variantou, nutno ale dodat, že nejsou bohužel tolik účinné. Dokážou skvěle bránit vzniku zápachu, což je asi to nejdůležitější, ale zastavit samotné pocení nezvládnou. Taky se nedá počítat s takřka několikadenní ochranou jako u konvenčních deodorantů. Proč tedy měnit chemii za přírodu?

Přírodní deodoranty nejsou toxické

Přírodní deodoranty neobsahují toxické soli hliníku, které běžně pronikají kůží a mají negativní vliv na naše zdraví. I tak ale nejsou proti potu neúčinné, jen využívají sílu přírodních látek, jako jsou esenciální oleje, minerální soli, přírodní alkohol nebo rostlinné výtažky.

Skutečná vůně přírody

Najít příjemně a hlavně přirozeně vonící konvenční deodorant je v zásadě nemožné. Chemická parfemace nemůže nikdy konkurovat vůni skutečných rostlin jako například levandule nebo růží. Tu vám ale nabídnou právě přírodní alternativy. Jejich další výhodou je, že se mnohem lépe snesou s vaším parfémem a tyto dvě vůně se nebudou navzájem bít.

Péče o pokožku

Pokud se rozhodnete pro přírodní deodorant, nemusíte se bát, že by se vaše pokožka vysoušela nebo zbytečně dráždila. Naopak, přírodní deodoranty o ni pečují.

Vyberte si formu, která vám nejvíce vyhovuje

Nabídka přírodních deodorantů je široká a záleží jenom na vás, jestli vám více vyhoví kuličky nebo tyčky, jak jsme na ně zvyklí u konvenčních deodorantů a antiperspirantů, nebo raději sáhnete po spreji, pudru nebo krémovém deodorantu. Účinnost je u všech obdobná, všechny omezují činnost bakterií, které se živí potem, a zabraňují vzniku nepříjemného zápachu. Tvorbě potu ale přírodní deodoranty až na kamenec (deo krystal) zabránit nedokážou. A ani ten nemůže plně konkurovat chemii.

Po které značce sáhnout

Používání solí hliníku je v přírodní kosmetice plošně zakázáno, a tak ať sáhnete po jakékoliv značce, nemusíte si dělat starost s bezpečností. Na začátek možná budete muset vyzkoušet značek několik, než najdete deodorant, který vám opravdu sedne. Ukázalo se totiž, že je účinnost jednotlivých výrobků a spokojenost s nimi hodně individuální. Deodorant, na který jeden nedá dopustit, hodnotí jiný jako „propadák“. Je ale pravda, že existují určité výrobky, které jsou široce oblíbené.

Co tedy doporučujeme?

Krémové kuličkové deodoranty Lavera – velmi dobře funguje, příjemná vůně, nutno nechat zaschnout, aby vám nezůstaly stopy na oblečení

RaE – český výrobek z malé manufaktury v Beskydech, při výrobě obalů se zpracovávají zbytky dřeva z truhlářské dílny. Krásná a dlouhotrvající vůně i účinnost. Nanáší se prsty.

Tuhé deodoranty Jason – příjemná konzistence, snadno se nanáší, nezanechávají stopy na oblečení. Nejpopulárnější jsou levandulový a aloe vera.

Kamenec Durance – obsahuje hliník, ale v bezpečné sloučenině, která se nevstřebává do těla. Velmi dobře účinkuje a jedno balení vydrží až několik let. Je nutné dodržet doporučený způsob nanášení; přejeďte kamencem opakovaně navlhčenou pokožku.

Alverde – tyčka nebo krystal, velmi vysoká účinnost, příznivá cena, koupíte “všude” (prodává síť drogerií DM)

zdroj: emagazine.com | fotografie: unsplash.com

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu