Technologie

První čistě elektrické SUV od firmy Škoda

Firma Škoda prozradila jméno svého prvního čistě elektrického SUV. Bude jím ŠKODA ENYAQ. Písmeno „e“ v názvu symbolizuje nový trend elektromobility, písmeno „q“ je zase charakteristické pro SUV značky Škoda. Vozem ENYAQ vykračuje Škodovka v roce 2020 na novou cestu elektromobility.

Enya = zdroj života

Jméno nového modelu vychází z irského slova „enya“, které znamená „zdroj života“. Slovo enya se dá nejen snadno vysvětlit a je dobře zapamatovatelné, ale pro Škodovku zároveň symbolizuje začátek nové éry.

Budoucnost je v elektromobilitě

Automobilka očekává, že elektromobily a plug-in hybridy budou do roku 2025 tvořit čtvrtinu prodejů. ŠKODA ENYAQ bude její první sériový vůz postavený na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB) koncernu Volkswagen a dalším z víc než desítky elektrifikovaných modelů, které chce Škoda v rámci značky ŠKODA iV do konce roku 2022 uvést na trh.

Investice 2 miliardy eur

Vývoj elektromobility a její dostupnost co nejširšímu portfoliu zákazníků jsou jednou z priorit automobilky. Do vývoje elektrifikovaných modelů a celkově rozvoje elektromobility hodlá do roku 2021 investovat dvě miliardy eur.

Výhody elektromobility

Výhody elektromobility jsou nezpochybnitelné; snížení závislosti na fosilních palivech, minimální znečišťování vzduchu během jízdy, stejně jako omezení hlukového smogu. Řada měst také do budoucna plánuje omezení vjezdu aut s klasickými spalovacími motory. Elektromobilita je jasná cesta vpřed v boji se změnami klimatu i směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí.

zdroj: Škoda Auto | fotografie: Škoda Auto

Sdílejte článek:

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Zavřít reklamu